Idź do Myanmaru, zanim będzie za późno!

„To jest Birma i jest inaczej niż każda ziemia, o której wiesz”.

-Rudyard Kipling, listy ze wschodu (1898)-

Rzeczy zmieniają się w dowolnym miejscu na świecie, ale być może ta globalna metamorfoza może być najlepiej przedstawić w Myanmarze, gdzie turyści zalewają, gdy bariery podróży są rozkładane. Z każdą upuszoną sankcją rządu pojawia się kolejna fala nieustraszonych podróżników, którzy wlewają się przez lotnisko Yangon. Nadejdzie dzień, w którym granice z Tajlandią otwartą, a ten nieskazitelny, bogaty w kulturę cel zostanie utopiony przez tsunami budżetowych plecaków, które zmuszają ich z sąsiedniego królestwa.

Koraliki modlitwy. Inle Lake, Myanmar.
Na razie Myanmar wciąż ma to wszystko. rewelacyjne plaże, starożytne świątynie, zagubione wioski i miejsca, które są tak z mapy, że Lonely Planet jeszcze nie wspomniała o nich. Jeśli jesteś nieustraszonym podróżnikiem, który uwielbia czuć się, jakbyś odkrył nowe ziemie, Birma jest dla ciebie. Ale to niegdyś ukryte i mało sprawdzone skarb jest teraz odkrywane na wielką skalę, więc jak długo masz? Prawdopodobnie minie trochę czasu przed otwarciem granic, ale to absolutnie nie powstrzymało turystyki.

Ponieważ musisz zarezerwować lot z sąsiedniego kraju, powstrzymywał on tylko tych, którzy są mniej ryzykowni lub w mniejszym budżecie. Zostało jeszcze kilka lat na głównym szlaku w Myanmarze, ale jeśli jesteś na tej stronie internetowej, która jest tworzona dla osób z duszą dla nieznanego, i tak nie pozostaniesz na tym szlaku. W takim przypadku data wygaśnięcia Myanmaru jest jeszcze za lata.

Zawsze będą tu miejsca do odkrycia, w których plemiona i wioski utracone w czasie będą zaskoczone, widząc obce twarz. W tym poście powiemy ci, jak zejść ze ścieżki i dlaczego musisz to zrobić wkrótce.

Przemyślane spojrzenie. Inle Lake, Myanmar.
Wraz z ułatwiającymi wytycznymi rządowymi nadchodzi otwarcie „Stref zezwoleń”, w których ryzykowni i podróżni o większych budżetach mogą zaryzykować opartą ścieżkę i znaleźć się w gęstości kultury birmańskiej. Dla tych, którzy nie mają budżetu lub czasu na zaplanowanie tych drogich pozwoleń, są miejsca, które można dotrzeć do „stref zezwoleń”, w których można poczuć to wspaniałe poczucie odkrycia.

Polecamy udanie się do Hsipaw na północnym krańcu kraju. Tutaj możesz zaniedbać wycieczki i udać się do pobliskich wiosek i znaleźć się w miejscach, w których poszło niewielu innych podróżników. Z Yangon możesz przejść na południe obok pozłacanej skały Kayaiktiyo i znaleźć się wśród wiosek rybackich, w których miejscowi będą zadowoleni z twoich wysiłków w odkrywaniu tak daleko na południe.

Idź do bardzo popularnego jeziora Inle, ale nie zostań tylko na północnych krawędziach jeziora, skieruj się tak daleko na południe, jak to możliwe. Zatrudnij żeglarza, który jest gotowy zabrać cię do granic „strefy braku zezwolenia” i wędruje po wioskach, w których życie nie zmieniło się od stuleci!

Przyjaciele na ryby. Inle Lake, Myanmar.
Jasne, że w Myanmarze jest wiele miejsc, które są „poza uboją ścieżką”, ale wiesz co?… Jesteś w Myanmarze! Jesteś już gdzieś, że niewielu innych osób poszło. Miejsce tak mistyczne, że wiele osób będzie zaskoczonych, gdy usłyszą, że postawiłeś stopę w tak egzotycznym kraju. Myanmar nie wskazuje na główny wakacyjny hotspot (chociaż się zmienia), więc nie martw się o to, że będzie na „szlaku turystycznym”. Na tym szlaku jest wiele niezwykłych rzeczy.

Zamknięte świątynie Bagana są tak niezwykłe, że żadna liczba innych turystów nie mogła odebrać swojej wielkości. Podejmują tak wiele kilometrów we wszystkich kierunkach, że nawet z hordami autobusów wycieczkowych, które codziennie schodzą w tym miejscu, możesz znaleźć kawałek dla siebie.

Zapytaj mieszkańców, gdzie są ulubione miejsca, a prawdopodobnie cieszysz się zachodem słońca obok kilku modlitw birmańskich wielbicieli, a nie innych podróżników. Bagan to jedno miejsce, które musisz zobaczyć i wkrótce! Ilość ludzi, którzy zaczynają widzieć, że świątynie odbijają się na tych starożytnych strukturach, a rząd birmański ma rutynę przepełnienia swoich rozpadających się relikwii. Bagan nie będzie taki na zawsze, więc jest to główny powód, dla którego musisz teraz udać się do Myanmaru.

Jeden z wielu wołów i wózków w Bagan
Wraz ze wzrostem powodziowych wód turystyki masowej w Myanmarze zmniejszają się szanse na jej autentyczną kulturę. Na razie możesz sprawdzić jego świątynie, porozmawiać z błogo chronioną populacją i doświadczyć atmosfery wypaczenia czasu. Myanmar jest jedną z ostatnich prawdziwych granic podróży na naszej planecie i przechodzi poważną poprawę, gdy mówimy. Musisz spakować torby i zarezerwować bilet.Jeśli zawsze chciałeś móc powiedzieć „Byłem tam przed wszystkimi tymi hoteli”, teraz nadszedł czas. Z klejnotami takimi jak Myanma jest małe okno czasu, zanim przejmuje się masowa turystyka i dla tej urzekającej ziemi, tym razem na nas.

Wyjdź z plecaków, załóż kapelusz podróżny i wyłóż do Myanmaru. Był kiedyś znany jako drugi wiele izolowanych krajów na świecie, ale ten tytuł wkrótce przejdzie do drugiego kraju Azji Południowo -Wschodniej. Dostań się tam, zanim będzie za późno!

Budżetowe przewodnik plecakowy po Myanmar

Myanmar Travel Blogs

Pomysły i informacje Myanmar

Lubię to? Przypiąć! ?

Oświadczenie: Goats On the Road jest asystentem Amazon, a także partnerem dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Wskazuje to, że zdobywamy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu i kupujesz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *