10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Zakynthos, Grecja [z sugerowanymi wycieczkami]

Czy planujesz wkrótce podróżować do Zakynthos w Grecji? Przeczytaj nasze wskazówki na temat rzeczy do zrobienia w Zakynthos z sugerowanymi wycieczkami!

Zdjęcie Katya Shkiper na Unsplash
Kolejna grecka wyspa położona na Morzu Jonicznym. Zakynthos jest popularny jako letni ucieczka wielu turystów ze względu na oszałamiające wysepki i plaże. Jest to także miejsce, w którym znajdziesz znaną na całym świecie plażę Navagio (Shipwreck). Życie nocne jest również tym, na co powinieneś oczekiwać, kiedy tu pójdziesz. Więc jeśli myślisz o udaniu się do Zakynthos, oto mały przewodnik dla Ciebie!

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Delos, Grecja [z sugerowanymi wycieczkami]

Jak spędzić 5 dni na wyspie Krety w Grecji

7 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Atenach, Grecja

5 powodów, dla których moglibyśmy żyć szczęśliwie na Krecie, Grecja!

DIY Travel Guide Series: 11 dni odkrywanie Grecji

Spis treści

Lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Zakynthos, Grecja

1. plaża Porto Limnionas
2. Marathonisi (Wyspa Turtle)
3. Park wodny Tsilivi
4. Kościół Agios Dionisios
5. Navagio Beach (plaża Shipwreck)
6. Banana Beach
7. klasztor Panagia skopiotissa
8. Wyspa Cameo
9. Jaskinie Keri
10. Klasztor Anafonitria
11. Znajdź zakwaterowanie w Zakynthos, Grecja
Gdzie zatrzymać się w Zakynthos, greebudget hotel
Luksusowy hotel

Jak udać się do Zakynthos, Grecja z Londynu

Lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Zakynthos, Grecja

1. plaża Porto Limnionas

Zdjęcie Heather Cowper CC przez 2.0
Zdecydowanie zaleca się podróż do Porto Limnionas. Jest tawerna z wystarczającą ilością leżaków, które oferują wspaniały widok na morze i zatokę. Nie jest to jednak plaża, ale skały, idealne do pływania i nurkowania, krystalicznie czystej wody i czystej idylli.

2. Marathonisi (Wyspa Turtle)

Zdjęcie Dronepir CC o 2.0
Piękna wyspa w Crystal Clear Blue Sea. Zobacz wspaniałą plażę kąpielową, która służy również jako hodowla żółwi morskich. Możesz także ładnie nurkować na brzegu wokół wysp. Po prostu ciesz się tym w harmonii z naturą.

Sugerowana wycieczka: wycieczka łodzią do jaskinia Keri i oglądanie żółwia loggerhead

3. Park wodny Tsilivi

Tsilivi to świetny mały park wodny. Cudowny obszar dla małych dzieci. Jest to bardzo przyzwoite i idealne miejsce na spędzanie czasu z rodziną lub przyjaciółmi, szczególnie jeśli podróżujesz z dziećmi. Istnieją zbocza różnych trudności, miejsca, w których można jeść, i stały basen do pływania.

4. Kościół Agios Dionisios

Kościół Agios Dionizios bezpośrednio naprzeciwko portu jest symbolem miasta Zakynthos. Kościół został lekko uszkodzony w 1953 roku. Dzwonka jest uderzająca. Wnętrze trójstronnego kościoła jest prawie całkowicie pomalowane, bogato ozdobione wieloma freskami, a pokój jest oświetlony srebrnymi żyrandolami z Wenecji. Kości Saint Dionizy są przechowywane w srebrnym sarkofagie w prawej kaplicy.

Sugerowana wycieczka: Zakynthos: grecka wizyta na farmie i wieczorna wycieczka w mieście Zante

5. Navagio Beach (plaża Shipwreck)

Zdjęcie Lloyda Dirks na Unsplash
Super piękna zatoka, ale najlepszym sposobem na dotarcie jest wynajęcie małej łodzi. Woda tutaj jest nieopisanie piękna z turkusowym niebieskim kolorem. Możesz także spojrzeć na zatokę z góry. Ale absolutnie musisz ryzykować niewielką drogę na szczyt, aby naprawdę uzyskać cały widok wraku.

Sugerowana wycieczka: Zakynthos Island: Navagio Shipwreck Beach & Blue Caves Tour

6. Banana Beach

Zdjęcie Mark Richards CC By-SA 2.0
Banana Beach to kamienista piaszczysta plaża, która ma wiele sportów wodnych, takich jak kitesurfing, łódź bananowa itp., Duża liczba leżaków i ich różnorodność. Niestety, picie alkoholu jest zabronione.

7. klasztor Panagia skopiotissa

Klasztor znajduje się na samej górze Skopos Mountain. Nawet jeśli ścieżka jest długa i skalista na szczycie góry, warto. Zostaniesz nagrodzony zapierającym dech w piersiach widokiem i tym wspaniałym małym klasztorem! W klasztorze znajdują się starożytne freski i oszałamiający widok z góry po różnych stronach wyspy.

8. Wyspa Cameo

Zdjęcie Dronepir CC o 2.0
Mała wyspa warta zobaczenia. Ta mała skalna wyspa o tej samej nazwie Agios Sostis, ale znana pod nazwą Bar Cameo (Kameo Island), która znajduje się na wyspie. Jeśli kiedykolwiek jesteś w Zakynthos, Cameo Island jest obowiązkową wizytą.

Sugerowana wycieczka: Zakynthos: Wieczor

9. Jaskinie Keri

Zdjęcie Heather Cowper CC przez 2.0
Jaskinie Keri można odwiedzić samotnie za pomocą wynajmowanej łodzi lub wycieczki z przewodnikiem. Krystalicznie czystą wodę odbija się na ścianach jaskini. Do nurkowania, super czystej wody z pięknym tłem, jest to po prostu fantastyczne.

Sugerowana wycieczka: Zakynthos: Rejs plamki żółwia na łodzi szklanej

10. Klasztor Anafonitria

W drodze na plażę Shipwreck lub do Porto Vromi musisz przejść przez wioskę Anafonitria przybywającą ze wschodu lub północy. Samo to miejsce ma wiele tawern, a na arterii jest prawie niekończąca się rząd pamiątek.null

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *