Odwiedzanie Korčuli, Chorwacja: Przewodnik podróży po najfajniejszej wyspie Chorwacji

Kate Kate zawiera powiązania partnerskie. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dzięki!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Czy chcesz sprawdzić Korčula, wiele niesamowitej wyspy Chorwacji? Cóż, przybyłeś do najlepszego miejsca – opracowano ten przewodnik turystyczny Korčula, aby dać ci wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania podróży życia.

W ciągu ostatniej dekady badałem Chorwację w ciągu ostatniej dekady i myślę, że Korčula (wymawiane Kor-chu-La) jest jednym z najlepszych miejsc w kraju. Podobnie jak wiele Chorwacji, Korčula jest pełna naturalnego piękna. Ale Korčula jest także domem dla spektakularnej kultury czerwonego wina, spektakularnego starego miasta, kolekcji ukrytych plaż i niektórych wyraźnych specjalności jadalni. Korčula jest dobrze znana, ale nie jest tak zajęta ani przepełniona jak inne Wyspy Chorwackie.

Większość podróżników przyjeżdża do Korčuli tylko przez kilka dni – lub co gorsza, zaledwie jednodniową wycieczkę z Dubrownika. Ale w Korčuli jest tak wiele ciekawych rzeczy, że lepiej byś był kilka dni, a nawet pełny tydzień! Tym razem zostałem sześć dni i mógłbym zostać dłużej.

Łatwo jest zakochać się w Korčuli w Chorwacji, a moim celem jest pomóc ci zakochać się w Korčuli. Usiądź, zdobądź napój i przygotuj się na nurkowanie na tej niesamowitej chorwackiej wyspie.

Spis treści

Dlaczego warto wybrać Korčula na inne Wyspy Chorwackie?
Podróż wyspy Korčula
Najlepsze rzeczy do zrobienia w Korčuli, Chorwago podczas wycieczki na rower
Poznaj Old Town Korčula
Mają wyraźne tapas w Lole Red Wine Bar
Poznaj wyspy taksówką wodną
Zobacz taniec miecza Moreška
Spróbuj konwencjonalnego miodu w OPG Komparak
Ciesz się całym winem GRK
Odwiedź konwencjonalny posiłek Konoba Mate
Poznaj winnice małego miasteczka
Zjedz posiłek z gwiazdką Michelin w restauracji LD
Naucz się Windsurf
Miej koktajle w wieży w koktajlu Massimo
Plaże Korčula
Pupnatska Luka Beach
Bačva Beach
Weź widok na Zavalatica
Wypij kawę w Vela Luka
Wypróbuj chorwackie piwo rzemieślnicze w pubu Pinjac

Wycieczki z Korčulamljet
Pelješac

Gdzie zostać w Korčulahotel Korčula de la ville
Zatrzymaj się w Lumbarda
Zatrzymaj się na wsi

Jak dostać się do Korčulahow, aby dostać się do Korčuli z Split
Jak dostać się do Korčuli z Dubrownika

Jak poruszać się po Korčuli
Najlepszy czas na sprawdzenie Korčuli
Ubezpieczenie podróży dla Chorwacji
Korčula czeka na Ciebie!

Ta podróż była częściowo wspierana przez Korčula Tourism, Hotel Korčula de la Ville i Chorwację Tourism. Szczegółowe informacje można znaleźć w dolnej części tego postu.

Dlaczego warto wybrać Korčula na inne Wyspy Chorwackie?

W Chorwacji jest tak wiele oszałamiających wysp. Dlaczego powinieneś wybrać Korčula nad innymi?

Większość mieszkańców ma łatwą odpowiedź na to: wino. Korčula ma wiarygodność, że jest wyspą czerwonego wina i jest domem dla niektórych odmian, których nie można znaleźć nigdzie indziej, takich jak Grk i Pošip. Podczas gdy można znaleźć lokalne czerwone wino na każdej chorwackiej wyspie, wina Korčuli są głową i ramionami nad resztą.

Spędziłem dużo czasu badając pięć głównych wysp między Split i Dubrownik – Brač, Hvar, Vis, Korčula i Mljet – a moje dwie ulubione wyspy to Korčula i Vis. Podczas gdy VIS ma najlepszą atmosferę relaksu i myślę, że najlepiej nadaje się do osób, które wcześniej były w Chorwacji, Korčula jest najlepsza dla odwiedzających Chorwację lub ludzi, którzy chcą robić wiele interesujących rzeczy. Korčula ma najlepsze rzeczy do zrobienia, najlepsze pochodzenie kulturalne oraz najlepsze doświadczenia z jedzeniem i czerwonym winem ze wszystkich chorwackich wysp.

Niezależnie od tego, czy chcesz jechać na rowerze przez winnice, które krawędź wzdłuż morza, czy też w przerażającym występie tańca Moreška, niezależnie od tego, czy chcesz spróbować degustacji czerwonego wina w górę i w dół wyspy, czy odkryć ukryte plaże, niezależnie od tego, czy chcesz mieć gwiazdkę Michelin, w którym gwiazdką gwiazdką gwiazdką Michelin gwiazdką Korčula, posiłek lub wiejskie jedzenie w konwencjonalnej Kononie, ma coś dla ciebie!

Korčula dla mnie czuje się jak bardzo dorosła wyspa. Nie oznacza to, że nie jest to przyjazne dla rodziny-w Chorwacji jest przyjazne dla rodziny-ale najlepsze skarby Korčuli są bardzo dla dorosłych. Zostań późno w barze Tapas. mieć koktajle w wieży średniowiecznej ściany miasta. Przejdź szaloną wąską drogą na wyraźną, idealną plażę.

Podróż wyspy Korčula

Ile czasu potrzebujesz w Korčuli? Polecam spędzić co najmniej trzy dni w Korčuli, ponieważ jest tu tyle do zrobienia! Spędzanie tygodnia byłoby fantastyczne, zwłaszcza jeśli dodasz jednodniowe wycieczki do pobliskiego MLJET lub Pelješac.
Czy powinienem pojechać do Korčuli lub Hvar? Moim zdaniem Korčula jest znacznie lepsza niż Hvar. Korčula jest znacznie bardziej oszałamiająca niż Hvar, jest tańszy, nie ma tłumu Hvara i ma kulinarną scenę z wyraźnymi winami. Jeśli decydujesz między nimi, z pewnością idź do Korčuli!
Gdzie jest najlepsze miejsce na pobyt w Korčuli? Polecam pobyt w mieście Korčula, aby być blisko wszystkiego lub Lumbarda, jeśli chcesz nadmorskiego miasta otoczone winnicamiER taksówek. Gorąco polecam hotel Korčula de la Ville.
Jak dotrzesz do Korčuli? Jedynym sposobem na dotarcie do Korčuli jest Ferry. Jeśli masz samochód, możesz wziąć bezpośredni prom z Split lub OreBić na półwyspie Pelješac; Istnieją promy wyłącznie pasażerskie z Dubrownika, Hvar i Mljet.

Najlepsze rzeczy do zrobienia w Korčuli w Chorwacji

Więc jakie są najlepsze rzeczy na wyspie Korčula? Możesz spędzić swoje dni, być leniwym, siedząc na plażach i próbując specjalnych win. Możesz być znacznie bardziej aktywny, jeźdząc na rowerze po miastach i ucząc się Windsurf. Polecam wykonywać zajęcia zorientowane na wino i historię w Korčuli, a także na kilka pięknych plaż.

Oto moje typy dla najlepszych rzeczy do zrobienia w Korčuli.

Wybierz się na wycieczkę rowerową i czerwoną wino

Moją absolutną ulubioną rzeczą do zrobienia w Korčuli była podróż roweru i czerwonego wina do Lumbarda! Jest to podróż zorganizowana przez Korčula Tourism Office, zapewniając to, co najlepsze z obu światów – aktywność fizyczną, spektakularną scenerię i pyszność. Nasz przewodnik Lea spotkała nas w naszym hotelu z doskonałymi rowerami elektronicznymi i poprowadziła nas na wycieczkę z miasta Korčula do wioski Lumbarda.

Regiony winiarskie są zawsze oszałamiające – ale Lumbarda jest na innym poziomie. Być może rowerowałeś przez piękne winnice w Toskanii lub Sonoma, ale czy kiedykolwiek rowerzyłeś przez winnice, gdy jasne turkusowe fale oceaniczne rozbijają się w pobliżu? To było bezskutecznie piękne. Nie mam nawet najbardziej oszałamiających strzałów, ponieważ cały czas jeździłem na rowerze, ale oto kilka.

Zatrzymaliśmy się w Bire Winery i zostaliśmy wprowadzeni do GRK Red Wine (wymawiane Gurk) – fascynującej odmiany czerwonego wina, który rośnie tylko w Lumbarda. GRK ma długą i piętrową historię, która sięga XVI wieku, kiedy starożytni Grecy skolonizowali Adriatyków. Słowo GRK implikuje greckie lub gorzkie w języku chorwackim. I ma tylko żeńskie kwiaty-powinny być zapylane krzyżowo z kwiatami męskimi, zazwyczaj Plavac Mali.

GRK to pełne białe czerwone wino-takie, które same stoją silne, ogłaszając jego obecność. Z przyjemnością spróbowaliśmy kilku win Bire i próbowania drobiazgów, serów i dań z ryb, idealnie dostosowanych do win.

Następnie wrócił do win, z powrotem odkrywając Lumbardę, zatrzymując się w pięknych i interesujących punktach z powrotem do miasta Korčula. Nie mogłem tego mieć dość!

Możesz zarezerwować czerwone wino i rowerowe wycieczkę przez biuro turystyczne Korčula. Przywitaj się ze mną!

Poznaj Old Town Korčula

Korčula ma małe, ale potężne stare miasto, ułożone w warstwach jak tort weselny. Jest mały i łatwy do przykrycia pieszo (choć wypełniony tonami schodów) i jest obszyty oszałamiającą ścieżką wzdłuż wody, wyłożoną dobrymi restauracjami i kawiarniami.

To może być herezja, ale myślę, że lubię stare miasto Korčuli znacznie bardziej niż Dubrownik.

Korčula jest jednym z plotkowanych domów Marco Polo – a mieszkańcy Korčuli pochylają się w tej legendzie, zauważając, że technicznie nie ma żadnych historycznych zapisów, więc nawet nie wiemy, czy pochodzi z Korčuli, Wenecji, czy gdzieś całkowicie indziej .

Jeśli chcesz, możesz to odkryć więcej. Korčula ma dom Marco Polo. Ma wspaniałe widoki na dachy, a wpis wynosi 20 Kuna (3 USD) dla dorosłych.

Jeśli chcesz podróż z przewodnikiem Starego Miasta, skontaktuj się z turystyką Korčula w celu uzyskania jednego z ich licencjonowanych przewodników. Przywitaj się ze Stanką!

Mają wyraźne tapas w Lole Red Wine Bar

Jeśli spędziłeś mnóstwo czasu wzdłuż wybrzeża Dalmacji Chorwacji, wiesz, że menu zwykle oferują te same przystawki w kółko: marynowane sardele, sałatkę ośmiornicy, pruut, ser, marynowane krewetki. (Kiedy to piszę, jestem na wybrzeżu Dalmacji od ponad miesiąca. Mogę recytować to menu na pamięć.)

Jednak Lole Red Wine zmienia chorwackie przekąski na głowie, serwując je na nowy i przełożony sposób, zawsze obracając się i podawał wraz z interesującym wyborem lokalnych win. Moja sugestia? Przyjdź tu na noc. Zacznij od lżejszych win i zejdź! Zakończ likier Nespole (Medlar), smakując jak marcepan.

Lole jest zajęty w nocy i gorąco polecam dokonać rezerwacji na jedną noc pobytu w Korčuli.

Poznaj wyspy taksówką wodną

Podczas gdy sama Korčula jest wyspą, u wybrzeży jest kilka maleńkich wysp: wiele w szczególności, Badija i Vrnik. Podczas gdy są wycieczki na wyspy, jest to tańsze i znacznie bardziej elastyczne w celu zakupu biletu na wodę w Hop-on-Off i spędzania dnia na zwiedzaniu we własnym tempie.

Najpierw jest Badija, niezamieszkana wyspa domu dla klasztoru. Możesz sprawdzić klasztor i przejść ścieżką wokół wyspy; Zajmuje to około godziny i 45 minut. Jeśli chcesz pływać, po północnej stronie wyspy znajdują się dobre ukryte plaże i o wiele więcej publicznych po wschodniej stronie. Jest tu bar z przekąskami, ale poza tym jest niezamieszkany.

Następny jest Vrnik, znacznie mniejszy niż Badija i zajmowany tylko przez kilku długoterminowych mieszkańców. Vrnik czuje się jak odizolowanywioska wśród znacznie bardziej rozwiniętych części Korčuli. Jeśli masz ochotę na kąpiel, najlepiej jest dobra plaża, gdzie promuje Cię prom.

Vrnik Arts Club, B&B i restauracja, to niesamowite miejsce na lunch – choć nieco drogie. Jest to miejsce, w którym prosisz o menu, a kelner mówi: „Cóż, mamy dziś dobrą ośmiornicę. Co powiesz na to, że w tobie sprawimy, że to jest dla ciebie dobra sałatka z rukolą i kaparami, i przyniesie ci chleb – co powiesz na to? ” Zgodziłem się. To było urocze.

Wreszcie łódź zabiera cię do Lumbarda na kontynencie – wspaniałe miejsce do pływania, picia wina lub po prostu relaksu i rozkoszowania się w małym miasteczku. Lumbarda to jedna z najbardziej oszałamiających części Korčuli i polecam co najmniej kilka zdjęć. Mają nawet piaszczystą plażę, rzadką dla Chorwacji!

Możesz kupić bilet na taksówkę wodną z taksówki w Korčula Town, najlepiej u podstawy starego miasta. Istnieje kilka różnych firm taksówkowych, które mogą być mylące, ale Korčula Water Taxi jest jedną z najczęstszych i sprzedają 24-godzinne bilety HOP-ON-OFF za 200 Kuna (31 USD).

Czasami taksówki wodne nie pojawiają się dokładnie zgodnie z harmonogramem – polecam dostać się tam, aby poczekać pięć do dziesięciu minut wcześniej, na wszelki wypadek.

Zobacz taniec miecza Moreška

Jeśli słyszałeś, że Chorwacja ma wyraźne tańce miecza, miejscem ich zobaczenia jest Korčula! Ten taniec miecza nazywa się Moreška i opowiada historię dwóch królów walczących z nią z armiami z miłości do porwanej księżniczki. Program jest w języku chorwackim, ale dostępne są tłumaczenia na angielski.

To zabawny i interesujący program, więc polecam czas na Korčula, abyś mógł go zobaczyć. (Polecam też siedzieć nie do końca w pierwszym rzędzie, ponieważ jest wiele latających mieczy!)

Pokazy Moreška odbywają się w poniedziałki i czwartki o 21:00 w lipcu i sierpniu oraz w czwartki o 21:00 w czerwcu i wrześniu. Występy odbywają się w Ljetno Kino na świeżym powietrzu, najlepiej na starym mieście. Bilety to 100 Kuna (16 USD) dla dorosłych, 50 Kuna (8 USD) dla dzieci w wieku 4-14 lat i całkowicie bezpłatne dla dzieci w wieku 3 lat i mniej, zakupione w biurze turystycznym Korčula lub najlepsze na imprezie.

Spróbuj konwencjonalnego miodu w OPG Komparak

Jednym z przystanków na naszej wycieczce rowerowej był OPG Komparak, sklep serwujący lokalne wici, oliwa z oliwek i inne specjały, takie jak dżemy i konserw. To wspaniały sklep i dobre miejsce, aby przestać wypróbować wyraźne smaki, w tym mędrca, mandarynki i leśny miód. Oferują degustacje za 5 euro (6 USD); Możesz także zarezerwować zameldowanie, aby zobaczyć pszczoły.

Zabawne widzieliśmy nasz taniec pszczelarza w pokazie Moreška kilka godzin po spotkaniu z nim! Wkrótce dowiesz się, że Korčula jest zasadniczo małym miasteczkiem, wszyscy znają wszystkich i każdy ma wiele bocznych zgiełków w turystyce.

Ciesz się całym winem GRK

Poważnie, powinieneś spróbować jak najwięcej GRK podczas pobytu w Korčuli. Jasne, ponieważ jest to wyraźne i pyszne czerwone wino i rośnie tylko w Lumbarda, emblemat samej wyspy Korčula.

Ale także dlatego, że gdy tylko opuścisz Korčula, GRK jest trudny do znalezienia – a kiedy restauracje go mają, zazwyczaj jest to najdroższe chorwackie czerwone wino w menu. Eek! rozkoszuj się tanim kosztem, póki możesz!

Odwiedź konwencjonalny posiłek Konoba Mate

Korčula ma wiele tradycji kulinarnych i jednym z najlepszych sposobów doświadczenia, jakim jest sprawdzenie konwencjonalnej konwencjonalnej restauracji Tawerna. Z przyjemnością udałem się do Konoba Mate w wiosce Pupnat, która jest znana z włączenia pysznych roślin Korčuli i produkowania do różnych potraw w stylu wiejskim.

Jest to wspaniałe miejsce do wypróbowania konwencjonalnego ręcznie wahaczonego makaronu. Tak bardzo nam się podobało, próbowaliśmy trzech rodzajów! Niektóre z wyróżniających się dań były ręcznie wykonanym makaronem z pomidorami migdałowymi i wiśniowymi, duszonymi policzkami cielęcymi z pieczonym czosnkiem i mysz Laurel Leaf na deser. Nie słyszałem nawet o Laurel Leaf przed zjedzeniem tutaj!

Poznaj winnice małego miasteczka

Jeśli ograniczysz się do winnic Lumbarda (co prawda znakomite), brakuje ci wielu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *