Wszystko, co wymaga zrozumienia o notatce BIR dla sprzedawców Internetu, a także freelancerów

Metodę z powrotem w 2011 r pojawia się wtedy. Od czasu pandemii, a także pobytu lub pracy z polityk domowych, wiele usług w Internecie zwiększa – sprzedaż żywności, towarów lub usług. BIR zaobserwował, a także wreszcie dostarczyła notatkę na ten temat. Oto wszystko, co wymaga zrozumienia notatki BIR dla sprzedawców internetowych, a także freelancerów.

Pękać
Podatek wskazuje „moc lub wskazuje suweren, wraz z organem prawnym, zwiększa zarobki, aby pokryć potrzebne koszty rządu”. Dahil Marami na Tayong kosztuje z powodu pandemii w Banku Światowym Dag-Dag Na Utang SA, BIR poszukuje, wskazuje, że zebranie o wiele więcej dochodów wewnętrznych. Od czasu podatków NG Hindi Sila Pwede Mag, Nakita Nila Yung Mga w Internecie sprzedawców, a także freelancers na Patok Ngayon. Szczerze mówiąc, nie mogę ich naprawdę winić, ponieważ kraj potrzebuje pieniędzy, a także podatków; Mamy nadzieję, że nie zostanie to skradzione przez krokodyle, a także oszustów, jednak wykorzystywane do pracy, takiego jak ulepszenie systemu zdrowia i odnowy biologicznej lub edukacji.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

Jak filipińscy cyfrowi koczownicy lub w Internecie sprzedawcy mogą zarejestrować się w BIR, a także płacić podatki

Jak uzyskać odprawę NBI w Internecie [Przewodnik po rejestracji aplikacji internetowej dla NBI]

Ważny przewodnik identyfikacyjny Filipin – dokładnie jak ubiegać się o filipiński identyfikator pocztowy

Ponad 40 stron internetowych do odkrywania cyfrowych zadań nomadowych – pracuj w dowolnym miejscu

Krok po kroku Przewodnik po tym, jak zapłacić podatki BIR w Internecie na Filipinach

Spis treści

Dla kogo jest Bir Memo?
Czego wymagasz zrobienia?
Wytyczne rejestracji BIR
Termin ostateczny
Dodatkowe informacje

Dla kogo jest Bir Memo?

Zdjęcie ze strony internetowej BIR

Zdjęcie ze strony internetowej BIR

Zyski memorandum okrągłe nr. 60-2020 jest dla osób wykonujących obsługę, a także zarobki w dowolnym sposobie lub formie. W szczególności ci, którzy są w transakcjach cyfrowych, takie jak MGA w Internecie sprzedawców lub sprzedawców, freelancerzy (jak nauczycieli internetowych, asystenci online itp.), Nawet bramy spłaty, takie jak GCash lub Dragonpay, muszą płacić podatki.

W ustawodawstwie wszystko, co zrobisz, czy to płatność i/lub usługi podlega opodatkowaniu. Biorąc jednak pod uwagę, że Wala Naman przechowuje lub biura MGA w Internecie, a także freelancerzy, Di Yan Makikita podczas mapowania podatków. Nawiasem mówiąc, mapowanie podatków to Yung Pupunta Mga Taga-Bir Sa Lugar Nyo w Mag.inspect, jeśli Nagcomply Ba Kayo, zarejestrowany w BIR, zaktualizowane książki Ang, ATBP. Pag-alam ng Tao Pupunta Ang Bir, Marami ding Nag-sisira na tindahan kasi Malaki yung Kary, jeśli jest jak php 10K lub 20K.

BIR nie może znaleźć Saan Storage ani Bahay Nyo, chyba że Isa-Isahin Nila Yung Pages Sa Facebook w Shops Sa Shopee lub Lazada. To jest jak kontakt z nami, aby zarejestrować swoją usługę, a także zapłacić podatki.

Czego wymagasz zrobienia?

Zarejestruj swoją firmę

Wydaj fakturę sprzedaży lub oficjalne wpływy dla klientów lub klientów

Mieć książki z kont, a także rekordy transakcji serwisowych

Wstrzymywać podatki

Zgłoszenia podatkowe (zwykle Yung Binabayaran to część, a także podatek od zarobków, który jest składany co kwartał, a także rocznie)

Płacić podatki na czas

Wytyczne rejestracji BIR

Po pierwsze, będziesz wymagać posiadania cyny (numer identyfikacyjny podatku)

Jeśli już go masz, możesz zarejestrować swoją usługę w RDO (regionalne biuro okręgowe) Kung Saan Yung Physical Shop Nyo If Wala Kang Shop, to Yung Saan Ka Nakatira lub Residence

Sprawdź ten przewodnik po tym, jak zarejestrować się w BIR, a także podatek od danych w BIR.

Termin ostateczny

Termin rejestracji, a także złożenie podatków wynosi 31 lipca 2020 r. Jeśli poza tym możesz poradzić sobie z karami… należy pamiętać, że kary za spóźnianie wynoszą co najmniej 1000 Php plus stopień odsetek lub opłatą PA.

Dodatkowe informacje

W przypadku osób fizycznych i/lub ekspertów z dochodami, które są mniejsze niż PHP 3M-możesz wybrać między stawką podatku od zarobków, czyli 8% stawką IT

Podatek od zarobków dla absolwentów – wykorzystuje tabelę podatkową. Jednak zapłacisz również 3% podatku od części brutto lub kwartalnik

W przypadku płaskiej stawki 8% nie będziesz wymagać danych 3% podatku od podatku od zarobków, jeśli jesteś wyłącznie ekspertem lub zarobkiem serwisowym (bez płatności lub Sweldo), należna podatek wynosi 8% z nadwyżki 250 000

(Wkrótce skomponujemy post, w którym jest znacznie lepszy podatek dla absolwentów lub 8% podatku od zarobków)

Jeśli masz zarobki internetowe poniżej 250 000 PHP rocznie (lub PHP 20 8333 333 miesięcznie) – Zysk zysków jest zerowy, więc nie przerażaj się zarejestrowaniem

Złożenie podatków i płacenia podatków jest korzystne, jeśli chcesz ubiegać się o wnioski o wizę, ponieważ zdobędziesz dowód zysków, a także returowanie podatku od zarobkówns

Kung Young Service MO to Hingi Pang.matagalan (Yung kilka miesięcy kwarantanny Lang Dahil SA), o wiele lepiej nie rejestrować, szczególnie jeśli nie osiągniesz 250 tys. PHP. Ang Hirap NG Zamknięcie usługi-Formularz Formularz KA SA, przesłaj MO YUNG COR, KSIĄŻKA RACHUNKOWYCH przez 3 lata, wykorzystywana, a także nieużywane oficjalne wpływy itp. Nakaka-Loka Yan Kaysa Otwarcie firmy NG. Ponadto, jeśli DI MO I.CLOOSE, wymaga zwrotu podatku od danych do czasu, gdy to zrobisz. Kahit Zero, dane KA.

Kelly Sikkema
Właśnie to wymagasz zrozumienia o notatce BIR dla sprzedawców internetowych, a także freelancerów. Jeśli chcesz dokładnie zrozumieć, jak się zarejestrować, możesz sprawdzić ten artykuł. Możesz również płacić w Internecie, a także zapobiegać kolejkowaniu w bankach z (przeczytaj to).

Czy jesteś na Pinterest? Przypnij je!

O pisarzu

Hej, jestem Lyza! Ja kiedy była osoba, która właśnie wyobrażała sobie, że chodził do lokalizacji „jednego dnia”, podjęła decyzję o moich marzeniach. Moja pierwsza podróż za granicą była w Japonii, Solo, w zeszłym 2018 roku, a także od tego czasu wpadła w podróż. Dążę do osiągnięcia 10 krajów przed ukończeniem 30 lat, a także 2 nowych lokalizacji na Filipinach każdego roku. Oprócz podróży lubię organizować wycieczki, fotografię, czytać, a także nawiązywać nowe przyjaciół. Zastosuj się na moich przygodach z moim Instagramem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *