Dźwięk wycieczki muzycznej w Salzburgu w Austrii

Kate Kate składa się z powiązań partnerskich. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dzięki!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Jeśli jest coś, co przynosi turystów w tłumach do pięknego Salzburga w Austrii, widzi miasto, w którym kręci się dźwięk muzyki.

Wiele zabytków z filmu znajduje się w mieście – jak Mirrabell Gardens, w którym odbywa się piosenka „Do, Re, Mi” – ale w wielu zabytkach musisz dołączyć do wycieczki z Panorama.

Z przyjemnością dołączyłem do tej wycieczki i upewniłem się, że nosiłem moją ulubioną sukienkę wirującą, wyobrażając sobie, że wiruję na górze takiej jak Julie Andrews!

Zabytki

Wycieczka rozpoczęła się od zobaczenia domu rodziny von Trapp z filmu. Nie jest to zły pogląd, nie sądzisz?

Zabawny fakt: scena, w której dzieci i Maria upadły do wody, musiała zostać dwukrotnie zastrzelona. Było mroźnie, a dzieci były nieszczęśliwe, ale drugie ujęcie było wystarczające do filmu!

Widzieliśmy ulicę, na której Maria podbiegła, śpiewając: „Mam pewność siebie”…

I oczywiście musiałem pozować do altany!

Zabawny fakt: reżyser uwielbiał twarz aktorki, która tak bardzo grała Liesl, obsadził ją, nie wiedząc, czy mogłaby śpiewać czy tańczyć. Na szczęście mogła!

Podczas gdy w filmie (i w prawdziwym życiu) Maria i kapitan pobrali się w opactwie, gdzie była zakonnicą, nakręcili ślub w kościele w pobliskim Mondsee. Zrobili to, ponieważ opactwo było małe i chcieli zdobyć dramatyczny strzał z kamery.

Zabawny fakt: Możesz dostać małe butelki Jagermeister wypełnione wodą święconą w zamian za małą darowiznę. To jest prezent dla twojego dźwięku kochających muzykę przyjaciół!

Najlepsza część

To nie była nawet część filmu, ale to była moja ulubiona część trasy. Zatrzymaliśmy się w Wolfgang Zee, niewyobrażalnie oszałamiające jezioro.

Mógłbym wpatrywać się w to jezioro przez wiele godzin.

Aby zobaczyć o wiele więcej jezior, odwiedź region Salzkammergut poza Salzburgiem. Miałem nadzieję zobaczyć miasto Halstatt i dużo więcej jezior, ale pogoda nie była zbyt dobra, a po tym widoku wiedziałem, że coś mniej niż doskonała pogoda się nie zmierzy.

Prawdziwy dźwięk muzyki

Uwielbiam to, że dźwięk muzyki, jeden z najbardziej romantycznych filmów w historii, opiera się na prawdziwej historii! Maria dotyczyła rodziny Trapp, gdy jedno z dzieci, również o imieniu Maria, została dotknięta szkarlatyną gorączką.

Po tym, jak Mała Maria poprawiła się i nadszedł czas, aby Maria wyszła, dzieci zapytały tatusia, czy chciałby ją poślubić. Miał na myśli. Następnie zapytali Marię, czy chciałaby poślubić ojca. Miała na myśli. I tak zrobili. Rodzina, która zawsze była muzyczna, zaczęła występować.

Wiele interesujących znalazłem, że Maria została wychowana jako socjalisty i ateistka. Dlaczego ateista miałby zostać zakonnicą? Dla muzyki. Zostanie zakonnicą było sposobem na życie pełne muzyki.

Kilka różnic w stosunku do filmu: Maria i kapitan pobrali się w 1927 r., Ale nie uciekli z nazistów do 1938 r., Po tym, jak mieli razem dwoje dzieci. Kiedy uciekli, nie wspięli się po górach do Szwajcarii – pojechali pociągiem do Włoch, a następnie udali się do Francji w Anglii, a następnie Ameryce, gdzie koncertowali jako piosenkarze.

Rodzina ostatecznie osiedliła się w Stowe w stanie Vermont, gdzie Maria i najmłodsze dziecko kapitana, Johannes, prowadzi Trapp Family Lodge. (Uwaga dodatkowa: moja ciotka mieszka w Stowe i zna Johannesa. Również krajobraz jest pięknie górzystny – choć nie Alpy, to nie jest zły substytut!)

Wynos

Jeśli dorastałeś na dźwięku muzyki, musisz wybrać się na tę trasę. To naprawdę mnie poruszyło – znacznie więcej, niż się spodziewałem.

Dźwięk wycieczki muzycznej trwa około czterech godzin i obejmuje sporo jazdy, w tym jeden godzinny zaciąg. Podczas jazdy nasz przewodnik odtwarzał muzykę i poprowadził nas w singalongu (choć muszę powiedzieć, że ludzie nie przyłączyły się do „Do, Re, MI” i „Sixteen Going On Siedsienaście”!)

Wycieczka składała się głównie z Amerykanów. Nie ma niemieckiej wersji dźwięku muzyki, więc Niemcy i Austriacy nie mają pojęcia, o co chodzi!

Mieliśmy bardzo entuzjastyczny przewodnik i kierowcę, którzy byli pasjonatami regionu – i dali nam również lekcję jodowlania. Tak więc wiele korzystnych umiejętności wyciągniętych z tej podróży!

Uwielbiałem tę wycieczkę – było to absolutnie warte.

Otrzymałem bezpłatny dźwięk wycieczki muzycznej z panoramskich wycieczek i turystyki Austria. Wszystkie opinie, jak zawsze, są moje.

Uzyskaj aktualizacje e -mail od Katenever przegap post. Odejmuj subskrypcję w dowolnym momencie!

Imie Imie
Ostatnia nazwa nazwy
Twój e -mail e -mail
Składać

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *