Évora: Nieoczekiwany urok Portugalii

Kate przygody zawiera linki stowarzyszone. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Kiedy dodałem Évora do mojego iberyjskiego planu podróży, nie miałem wielu oczekiwań. Słyszałem, że to piękne miasto, ale moim głównym celem było zobaczenie Capeli Dos Ossos, Kaplicy Bone. Wszystko inne byłoby korzyścią.

Czasami najlepsze jest wejście w miejsce bez oczekiwań – ponieważ absolutnie mnie rzuciło mi urok Évora!

Pierwszą rzeczą, którą zauważasz w évora, jest wpływ mauretański-ulice są wypełnione krótkimi bielonymi budynkami z musztardowo-żółtym wykończeniem. Widzisz ten styl w starej części miasta.

Znaki uliczne ładnie dodają projektu:

Podobnie jak wiele małych miasteczek w Europie, plac miasto jest centrum aktywności. Plaça de Giraldo z Évora nie zawodzi – to rodzaj placu, w którym można siedzieć godzinami.

Przypomniało mi to znacznie więcej o Włoszech niż gdziekolwiek indziej w Portugalii-możesz mieć wrażenia w stylu włoskim, aż do zadawanych ludzi siedzących w kawiarniach, bez konieczności rezerwacji lotów Włoch lub Rome krótkich mieszkań.

Nie pozwól, aby pogoda na tych zdjęciach cię zniechęcała – wszyscy w évora powiedzieli mi, że był to pierwszy pochmurny dzień od trzech miesięcy. Niesamowita pogoda Portugalii jest tak wielkim sekretem – nie wiem, dlaczego wszyscy o tym nie wiedzą!

Ale pochmurna pogoda sprawiła, że był dobry moment na udanie się w pomieszczeniu.

I tak, dotarłem do Capeli Dos Ossos. Kaplica była niewielka, ale wypełniona tak licznymi kościami, czaszkami i kościami kozotanymi bezpiecznie na sobie. Spodziewaj się, że wkrótce zobaczysz wiele więcej.

I wreszcie, jadłem wiele tarty Pasteis de Nata lub portugalskich kremów w Portugalii, ale miałem najlepszy w historii w évora! Nadzienie było tak gładkie, że skorupa miała idealną ilość chrupania, słodki top został stopiony, ale nie zwęglony – był idealny.

Nie pamiętam nazwy kawiarni, ale było to nowoczesne miejsce z „Inn” w nazwie, najlepiej na Plaça de Giraldo.

Wreszcie postanowiłem zobaczyć, gdzie mogę uzyskać wspaniały widok z lotu ptaka na Évora. Okazuje się, że możesz wspiąć się na wieże SE, katedry i chodzić na wierzchu.

Nie nazwałbym tego najbezpieczniejszym czynnością w évora. To jest ten, który powinieneś pominąć, jeśli masz małe dzieci – bariery są znacznie mniej więcej nieistniejące!

Ale widoki są dość niezwykłe.

I na dobre: évora ma rzymską świątynię!

Łatwo jest dostać się do Évora z Lizbony-jest to 90-minutowa jazda autobusem i kilka biegów każdego dnia. Pociąg jest nieco wolniejszy i rzadziej. Możesz to zrobić jako jednodniową wycieczkę z Lizbony, ale polecam spędzić tam kilka dni, aby pochłonąć atmosferę.

To jedno miejsce w Portugalii, których nie możesz przegapić!

Uzyskaj aktualizacje e -mail od Katenever przegap post. Odejść subskrypcję w dowolnym momencie!

Imie Imie
Ostatnia nazwa nazwy
Twój e -mail e -mail
Składać

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *