Patrząc wstecz na rok 2013 – rok pierwszych

Rok 2013 dobiegł końca! Zastanawialiśmy się nad wszystkim, co zrobiliśmy, ludzi, których poznaliśmy, jedzenie, które próbowaliśmy, a także kraje, których doświadczyliśmy… wszystko w 365 dni. To był niezwykle ryzykowny rok! Lubię zadzwonić do tego „Rok pierwszych”.

2013 rozpoczął się od kaca w Chinach. Mieszkaliśmy i mentor angielski w mieście Yangzhou. Rozwijaliśmy Nowy Rok z wszystkimi naszymi ważnymi przyjaciółmi z całego świata, to była doskonała impreza! Spędziliśmy styczeń do końca lipca mentora angielskiego, sprawdzając bliskie miasta w naszej prowincji, a także ciesząc się naszym życiem w Chinach.

Pani tkająca w Suzhou w Chinach
To był pierwszy raz, kiedy mieszkaliśmy za granicą, a także pierwszy raz, kiedy nauczaliśmy angielskiego od ponad tygodnia!

Około 7 miesięcy po podpisaniu umowy mentora zaczęliśmy swędzić stopy. Jesteśmy podróżnikami, trudno nam usiąść! Zaczęliśmy więc planować i marzyć o tym, co zrobimy po zakończeniu naszego rocznego kontraktu.

Wpadliśmy na plan podróży przez Trans-Mongolski pociąg z Pekinu do Ulaanbaatar, a następnie podróżować po Mongolii przez miesiąc. Stamtąd wskoczyliśmy do pociągu, a także tworzyliśmy naszą metodę z Syberią w Rosji, a także do Kazachstanu. Następnie zostaną ukończeni pociągami, jednak chcieliśmy plecak z Kirgistanem, Tadżykistanem, Uzbekistanem, Turkmenistanem, a także na naszą podróż w Iranie, gdzieś umarliśmy, aby zobaczyć się od dawna.

Dużo planowania poszło na naszą podróż z Mongolią, Rosją, Azją Środkową i Iranem!
Dużo planowania poszło na tę legendarną 4,5 miesiąca. Zakup wszystkiego, czego potrzebowaliśmy, rezerwacja biletów kolejowych, a także zastanowienie się nad wizami było trudnymi zadaniami, jednak wykonaliśmy zadanie. Pomiędzy nami, byliśmy w stanie zaoszczędzić w Chinach 21 000 USD, a także mieliśmy wystarczającą ilość pieniędzy na naszą podróż. Kiedy nadszedł lipiec, pożegnaliśmy się z Chinami, a także wszystkich fantastycznych dobrych przyjaciół, a także wspomnień, które tam zrobiliśmy. To był dla nas niezwykle emocjonalny czas, jednak byliśmy przygotowani do relokacji. Byliśmy w wyjątkowo długiej podróży z Pekinu do Ulaanbaatar!

Wyprowadzanie się z naszego domu, a także pożegnanie z Chinami
To był pierwszy raz, kiedy podróżowaliśmy po całym świecie.

W tym regionie zrobiliśmy wiele interesujących wycieczek. Kilku, którzy wyróżniają się w naszych umysłach:

Trekking pieszo z Mongolią przez 8 nocy.

Wykonując dwudiencowe koni-podróżne przełęczy o wysokości 3700 m do Lake Song-Kul w Kirgistanie.

Latanie w helikopterze nad górami Pamir.

Spanie w domu nieznajomego przez 5 dni podczas traktowania szlachty w Esfahan w Iranie.

Jedzenie mięsa wielbłąda, a także picie sfermentowanego mleka klaczy!

Wszystkie były dla nas pierwsze. Nigdy nie wędrowaliśmy w szczerym polu, w zależności od nas samych, jedzenia, schronienia i wody. Nigdy wcześniej nie robiliśmy koni-ruchu. To był nasz pierwszy raz w helikopterze. Nigdy nie zostaliśmy na noc w domu nieznajomego, a także było fantastyczne doświadczenie. Jedzenie niezwykłego mięsa, a także picie mleka brutto było również pierwszym!

Nas z Mehsą i Saroosh, niezwykłymi nowymi dobrymi przyjaciółmi, których poznaliśmy w Esfahan
Oprócz wszystkich niesamowitych rzeczy, które zrobiliśmy w ciągu ostatniego roku, również odkryliśmy wiele o nas samych jako osobach, a także o parie.

Nasza strona wystartowała (dzięki wam!), A także był to pierwszy raz w naszym zawodzie podróży, który musieliśmy zrównoważyć pracę z podróżą. To okazało się raczej zadaniem tak samo, jak mieliśmy do zaoferowania z wieloma dół, jednak z czasem sprawy stały się łatwiejsze.

Odkryliśmy, że teraz lubimy podróżować z wolniejszą prędkością, niż użyliśmy. W rzeczywistości, jeśli będziemy blogerami w pełnym wymiarze godzin, musimy podróżować wolniej lub wyrzucimy. Kosztuje około 5 nocy w mieście, zanim przeprowadzka, zapewni nam możliwość nadrobienia wiadomości e -mail, mediów społecznościowych, komponowania, a także zapewni nam znacznie więcej czasu na sprawdzenie miasta, w którym się znajdujemy.

Podróżowanie wolniej zapewni nam możliwość nadrobienia zaległości na stronie, a także zadowolenie ludzi z regionalnych
Mówiąc o spowolnieniu, również dołączyliśmy do programu o nazwie Trusted Home Sitters. W tym roku będziemy doświadczać nowej kariery: opiekunów domowych/opiekunów zwierząt domowych. Będzie to dla nas fantastyczna metoda zintegrowania wszystkiego, co kochamy: powolna podróż, doświadczanie nowych kultur, żyć jak lokalna, ciesząc się futrzanym dobrym przyjacielem, a także na ponad to, jest to dla nas metoda dla nas Podróż bez kosztów pieniędzy na zakwaterowanie.

Mamy w domuSiedziały wcześniej, jednak będzie to nasz pierwszy raz, aby sprawdzić to jako karierę.

Uff! To raczej rok. Jesteśmy teraz w Kanadzie, kosztuje sezon wakacyjny z dobrymi przyjaciółmi, a także rodziną, jednak ponownie wystartujemy w połowie stycznia. Oboje jesteśmy bardzo podekscytowani, widząc, co w tym roku czeka na nas. Bądź na bieżąco, aby odkryć, dokąd zmierzamy!

Jak było dla ciebie rok 2013? Do jakich interesujących rzeczy wstałeś? Pokaż nam w komentarzach poniżej!

Oświadczenie: Kozy w drodze jest partnerem Amazon, a także podmiot stowarzyszony dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupisz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *