10 Niesamowite rzeczy do wykonania w Brukseli w Belgii w ciągu jednego dnia @Visitbrussels

Latowe miesiące od czerwca do sierpnia każdego roku patrz masowy exodus Europejczyków opuszczających swoje kraje, aby podróżować do miejsc docelowych, a także w pobliżu.

Będąc mieszkańcami Wielkiej Brytanii przez wiele lat, ten zwyczaj szorował na nas, a także rodzinę, rozpoczęliśmy pięciodniową/czteroosobową wycieczkę naszych sąsiadów w pierwszym tygodniu sierpnia W tym roku.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

Rzeczy do wykonania w Gent, Belgii, a także nasze doświadczenie pozostania w stylu B&B Logidenri

7 rzeczy do występu w Brukseli w Belgii

7 niesamowitych rzeczy do wykonania w Antwerpii w Belgii @Wondwand

10 niesamowitych rzeczy do występu w Brukseli w Belgii w ciągu dnia @Visitbrussels

Przewodnik po Belgii po Belguim w Belguim w Belguim

Naszym pierwszym portem telefonicznym była Bruksela, znana zarówno z handlu, jak i polityki, finansowania Belgii, a także wpływu na Unię Europejską. Przyćmione przez bardziej znakomite miasta na kontynencie, takie jak Londyn, Paryż, a także Rzym, Bruksela ma więcej niespodzianek w rękawie poza przepysznymi czekoladkami, a także gofry.

Istnieje wiele metod dostania się do Brukseli z Londynu – lotem, pociągiem, pojazdem lub autokariem (autobus). Wybraliśmy to drugie, choć czasochłonne, ponieważ jest to nie tylko najbardziej opłacalne, ale sama podróż była już przygodą. Tak więc w niezwykle ciepły sobotni wieczór, a także dwudziestu minut za pół po dziewięciu zaaranżowanych odejściach, opuściliśmy londyńską stację trenera Victoria na pokładzie pełnopakowanego trenera Megabus. Megabus jest jednym z wielu działalności autobusowej oferującej niskie koszty podróży w Wielkiej Brytanii, a także do Europy.

Dwie godziny później dotarliśmy do Port of Dover w Kent, południowo-wschodniej Anglii. Jest to najbardziej ruchliwy port podróżny na świecie, a także najbliższy angielski port we Francji, w którym pasażerowie muszą usunąć zarówno kontrolę granic francuskiego, jak i brytyjskiego. Ciężarówki (ciężarówki), pojazdy wszystkich kształtów, a także rozmiary, a także pasażerowie są obsługiwani przez promy w przechodzeniu przez Kanał La Manche. Przejście zajęło 90 minut, aby dotrzeć do portu Calais we Francji, który jest bezpośrednio powiązany z europejską siecią autostrad.

Aby odbyć długą podróż krótką (zamierzona gra słów), dotarliśmy do Brukseli o szóstej rano, czując się jak zombie, ponieważ sen postanowił być naszym przeciwnikiem przez większość czasu poprzedniego wieczoru. Nasz hotel był świetny 10-15 minut spacerem od dworzec autobusowy, a chociaż zameldowanie gości było dopiero trzeciej po południu, mogliśmy opuścić nasze plecaki w bez ryzyka w hotelu. Tak jak miasto wciąż spało z poprzedniej nocy hedonistycznych uroczystości, a także tego, co masz, właśnie oto podekscytowane gospodarstwo domowe przygotowane do powitania wszystkiego, co Bruksela ma do zaoferowania. Dołącz do nas, gdy sprawdzamy, a także znajdź dokładnie, jak to miasto bezwładnie wyrosło z jego skromnych początków na światową pozycję.

Powiązany artykuł: Badanie Brukseli na jeden dzień z @Visitbrussels

1. Wielkie miejsce

Naszym pierwszym przystankiem był ten najważniejszy punkt orientacyjny, a także miejsce docelowe, miejsce światowego dziedzictwa UNESCO pomyślały o jednym z najpiękniejszych kwadratów na świecie. Jest to historyczny, geograficzny i przemysłowy kawałek Brukseli złożony z ratusza (Hôtel de Ville), gotycki budynek, a także arcydzieło architektoniczne placu; Chleb Home (Maison du Roi), który ma Muzeum Miasta Brukseli, a także szereg bogatych domów gildii. Domy gildii to budynki historycznie wykorzystywane przez stowarzyszenia faceta dzielące dokładnie te same zainteresowania, takie jak dostawcy lub rzemieślnicy. Restauracje, a także sklepy były nadal zamknięte, więc zjedliśmy śniadanie z lewicowych z ostatniej nocy na tarasie na świeżym powietrzu przed jednym z domów gildii. Widok, a także wszystko, co było naprawdę wielkie i oszałamiające, z wyjątkiem naszego jedzenia.

La Maison des Duc de Brabant (po lewej) to grupa sześciu neoklasycznych domów gildii, podczas gdy Le Pigeon (po prawej) był miejscem, w którym francuski pisarz Victor Hugo mieszkał podczas swojego wygnania.
Przez pięć dni w połowie sierpnia w każdym parzystym roku, plac jest pokryty ogromnym kwiecistym ekranem rozumianym jako dywan kwiatów (Tapis de Fleurs).

Spektakularny widok wielkiej lokalizacji w kwiatach w 2014 roku. Hôtel de Ville z wysoką iglicą znajduje się po lewej stronie, a także przeciwnie, jest Maison du Roi. (Źródło zdjęcia: SmithsonianMag.com)

2. Manksin Pis

Z Grand Place poszliśmy, by zobaczyć ten znany na całym świecie brązowy posąg nagiego chłopca sikającego do basenu, który przyciąga wielkie tłumy w każdy rodzaj dostarczonego dnia. Odkryliśmy dwa szklane kasy zabezpieczone w żelaznych balustradach otaczających posąg, które zawierają zgodne z informacjami:

„Manneken-Pis jest częścią dziedzictwa kulturowego Brukseli, a także dziś jedną z najlepszych rozumianych znaków miasta wraz z atomem, a także katedrą Saint-Michel.

Bit Stanullnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *