Discovery Cove z dziećmi: jeden idealny dzień w raju

Pomyśl o tym – tropikalna oaza na środku Florydy, gdzie zawiera wszystko, czego potrzebujesz. Żadnych linii, nie ma spieszy, by wyprzedzić tłumy, tylko przyrodę, zabawę i słońce.

Brzmi całkiem magicznie? To jest Discovery Cove.

Ten wszechstronny kurort w Orlando należący do SeaWorld koncentruje się na wodzie i dzikiej przyrody. W każdym razie możesz go doświadczyć, czy to wypoczęć plażę z drinka, czy też widzieć jak najważniejsze zwierzęta.

Oto jak zachwycić się idealnym dniem w raju.

Co zobaczyć w Discovery Cove

Mapa Discovery Cove, przymocowana do smyczy przy zameldowaniu, pokazuje Grand Reef po lewej stronie i wolierę Explorer w prawym dolnym rogu. W międzyczasie jest wiele do odkrycia. To są najważniejsze informacje, jak się z nich będą cieszyć.

Wielka Rafa

Ta atrakcja była naszą najważniejszą niespodzianką. Nie sądziliśmy, że nurkowanie z rurką byłoby świetną zabawą, ale ostatecznie było to jedno z naszych ulubionych doświadczeń.

Podnosisz całkowicie bezpłatną maskę z rurką i brodzisz w wodzie. Nawet małe dzieci mogą unosić się na żołądkach i być zahipnotyzowane przez świat pod nimi. Pływałeś z tysiącami tropikalnych ryb i wdzięcznych promieni, które najlepiej ślizgają się przez ciebie. Możesz nawet zobaczyć rekiny!

Seventure

Obok Grand Reef znajduje się wciągające, dodatkowe doświadczenie zwane Seventure. Podczas tej niezwykłej wycieczki trener zabiera cię na dno rafy, gdzie spacerujesz wzdłuż piaszczystej podłogi wśród szkół ryb i obok rekinów (te ostatnie, oddzielone szkłem).

Zdjęcie: Discovery Cove

Trudno opisać wrażenie chodzenia pod wodą. Hełm nurkowy z łatwością leży na ramionach, więc nie musisz się martwić o żaden inny skomplikowany sprzęt, a trenerzy są z tobą na każdym kroku. Poczujesz się trochę jak głęboki nurka morska w podróży odkrywej. Kiedy ryby pływają najlepiej przez ciebie, szczególnie podczas karmienia ryb na końcu, jest to absolutnie zapiera dech w piersiach.

Dolphin Lagoon

Centrum parku jest jego główną atrakcją: Dolphin Lagoon.

W tym miejscu polecam odejść jako pierwszy, jeśli już zjadłeś śniadanie, a drogi wodne nie są jeszcze otwarte. Zazwyczaj delfiny robią sztuczki wcześnie rano i można je zobaczyć z brzegu.

Ale przez cały dzień, nawet jeśli nie kupiłeś pływania z doświadczeniem delfinów, możesz zobaczyć te przystojne delfiny butlonose z blasku, gdy się one chrztują, zwykle skacząc w powietrzu, pokazując swoją siłę i zwinność.

Pływać z delfinami

Jeśli wybierzesz tylko jedno dodatkowe doświadczenie w lagunie Dolphin, pływanie z delfinami jest wieloletnim ulubieńcem. Właśnie z tego Discovery Cove jest najbardziej znana – i nie bez powodu. Możesz rozmawiać, dotykać, jeździć razem z delfinem. Jak rozmawiasz ze swoim delfinem, pytasz? Oczywiście z sygnałami rękami i słowami pokazuje ci trener.

Zdjęcie: Discovery Cove

I możesz dowiedzieć się wszystkiego o tym ukochanym ssaku morskim, gdy stoisz na płytkim końcu laguny. Trenerzy uwielbiają odpowiadać na pytania, więc nie wstydź się. Jeśli masz dzieciak kochający delfin, to doświadczenie sprawi, że ich dzień.

Serenity Bay

Nazwa ją to oddaje. Tutaj idziesz się zrelaksować. Nie jest daleko od Laguna Grill, gdzie będziesz zjeść śniadanie i lunch, więc jest to dobre miejsce na relaks po posiłku. Woda to przyjemne 85 stopni. Gdybyśmy mieli znacznie więcej czasu w Discovery Cove (dzień mija szybko!), Tutaj chcielibyśmy spędzać czas dłużej.

Nie przegap: lokalne Flamingi spacerują nad zatoką rano, a ty możesz po prostu zaglądać.

Wind-Arey River

Leniwa rzeka znajduje się w pobliżu Serenity Bay, więc możesz kontynuować ćwiczenia w relaksacji, pływając obok grot i zieleni. Polecam podwodną kamerę wideo lub telefon w torbie ochronnej do robienia zdjęć. To wspaniałe.

W pewnym momencie przechodzisz pod zasłonę wodną i nagle jesteś w wolie. Spójrz, aby zobaczyć ptaki latające nad tobą.

Oaza słodkowodna

Nie chodzi tylko o ryby, delfiny i ptaki w Discovery Cove. W Oazie słodkowodnej możesz spotkać wydry i marmosety.

Popłyń na wyspę Marmoset, aby rzucić okiem na te małe naczelne, które uwielbiają wspinać się po drzewach na ich wyspie. Sesja wzbogacania to najlepszy czas, aby je zobaczyć. Złapaliśmy ostatnią sesję dnia i byliśmy tak zachwyceni.

Możesz zobaczyć azjatyckie wydry małe z lądu i snorkeling obok ich siedlisk. W dniu, w którym odwiedziliśmy, stwierdziliśmy, że ci mężczyźni są wieloma hałaśliwymi wcześnie rano, upadając i paląc razem poza wodą.

Ostronna Explorer

Ptaki z jasnymi skrzydłami, szalonymi długimi ogonami lub którzy lubią jeść myszy – są to kilka pierzastych kumpli, których zrobisz w wolie. Karmienia ptaków jest wliczone, a jeśli masz szczęście, wyląduje na twojej ręce, aby zachwycić przekąskę z kubka.

Nie zapominaj, że wido możesz zobaczyć wolierę z innego punktu, gdy unosisz się wzdłuż rzeki Wind-Ay.

Odwiedzanie Discovery Cove z dziećmi

Discovery Cove to wyjątkowo Kinullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *