11 Sugerowana trasa harmonogramu i plecaków w Azji Południowo -Wschodniej

Jeśli masz czas, istnieje kilka różnych sposobów odkrywania krajów, a każdy podróżnik lubi brać różne metody – niektórzy lubią przybyć w jednym miejscu i zebrać łożyska Zanim zdecydują, które części zbadać, podczas gdy inne lubią mieć miejsca do sprawdzenia przed przybyciem.

Przeszedłem 5 km od przystanku autobusowego do granicy imigracyjnej Tajlandii Laos
Jeśli nie masz pojęcia, gdzie podróżować po Azji Południowo -Wschodniej, następna sekcja zawiera pomysły na trasach i zajęciach, aby jak najlepiej wykorzystać podróż. Ta sekcja jest podzielona na krótkoterminowe podróże o mocy mniej niż dwa tygodnie i długoterminowe podróże. Sugerowany czas podróży jest oferowany na początku każdej podróży.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

Jak pouczyć angielski w Wietnamie – Przewodnik po nauczaniu w Azji Południowo -Wschodniej

Najlepsze piwa w Azji Południowo -Wschodniej

7 rodzajów wolontariatu, które można znaleźć w Azji

20 najlepszych hosteli z plecakiem z oszałamiającymi basenami w Azji Południowo -Wschodniej

Twoja najwyższa trasa harmonogramu plecaków w Azji Południowo -Wschodniej

Spis treści

Krótkoterminowe podróże

1. Indonezja
2. Borneo i Brunei
3. Malezja i Singapur
4. Wietnam, Kambodża i Laos
5. Półwysep Tajlandii i Malezji
6. Tajlandia i Myanmarlong Travery

7. Indonezja i Timor Leste
8. Malezja, Singapur i Brunei
9. Wietnam, Kambodża i Laos
10. Półwysep Tajlandii i Malezji
11. Tajlandia i Myanmar

Krótkoterminowe podróże

1. Indonezja

(7 dni) Twoja podróż rozpoczyna się w stolicy, Dżakarcie, gdzie możesz zanurzyć się w historii i kulturze Indonezji, z wymeldami do Muzeum Narodowego i Kota Tua lub Old Town of Dokarta. Możesz także być zainteresowany udaniem się do Wieży Obserwatorium Monas, aby uzyskać wspaniały widok na całe miasto. Jest wtedy na Surabaya, gdzie można zobaczyć mieszkańców zaangażowanych w ręczne tworzenie papierosów w domu Sampoerna lub wspinać się na szczyt majestatycznego MT Bromo.

Ekoherwantoro
Stąd jest chmielem na wschód na żywą wyspę Bali. Istnieją dwa główne obszary do odwiedzenia. Na południe od wyspy można zachwycić tętniące życiem życie nocne lub spróbować drobnej kuchni w wielu restauracjach w okolicy. Gdy poczujesz, że wszyscy jesteście częścią, udaj się do centrum wyspy, aby uzyskać znacznie bardziej niechlujną atmosferę. Tutaj możesz sprawdzić święty las małp w Ubud lub tarasów ryżowych.

2. Borneo i Brunei

(8 dni) Ten harmonogram rozpoczyna się po wschodniej stronie Borneo w Kota Kinabalu, gdzie można odkryć oszałamiający szczyt Mount Kinabalu lub odkrywać wody otaczające zatokę. Stąd jest to Brunei Darussalam i stolicy Bandar Seri Begawan lub Bandar. Tutaj możesz sprawdzić lokalne meczety z zapierającą dech w piersiach architekturą lub Brunei Arts i Handicraft Center, aby uzyskać prezenty. Wreszcie skieruj się na zachód w kierunku Kuching i zachwytują lokalną kulturę w Sarawak Cultural Center and Museum.

3. Malezja i Singapur

(9 dni) Rozpocznij podróż od zapuszczania się do Highlands Cameron i udając się na plantacje herbaty lub widząc mossy las z Mount Brinchang. Wtedy nadszedł czas, aby odkryć stolicę Malezji, Kuala Lumpur i słynnych wież Petronas lub wypróbowanie pysznego Nasi Lemak, dania narodowego.

Vlad Shapochnikov
Kolejnym miejscem do sprawdzenia jest miasto-państwo Singapuru. Istnieje tu wiele miejsc do zbadania, takich jak znacząca kulturowo Chinatown i Sentosa Island, aby uzyskać wiele pełnych zabawy działań. Możesz także odkrywać rynki stałe w poszukiwaniu smacznych potraw w niedrogiej cenie.

Wreszcie, wraca na terytorium malezyjskie, aby zachwycić Kota Kinabalu i mistyczne działania Mount Kinabalu lub nabrzeże wzdłuż Jesselton Point.

4. Wietnam, Kambodża i Laos

(12 dni) Rozpocznij swoją podróż w Hanoi, gdzie możesz uzyskać poprawkę kulturową w Muzeum Etnologii lub obejrzeć pokaz Golden Bell z różnymi tańcami i występami z całego Wietnamu. Stąd idź na wybrzeżu, aby cieńować i zobaczyć wybitną cewkę cytadeli i jej pawilonów, świątyń i galerii. Ostatnim celem w Wietnamie jest znane miasto Ho Chi Minh, z takimi atrakcjami, jak Muzeum Wojenne i rejsy z delta Mekong, abyś mógł się cieszyć.

Stąd następnym celem w Kambodży jest Phnom Penh i relaksujące pola zabijania Choeung Ek, aby naprawić swoją historię i pomóc ci docenić życie, które trochę więcej. Ostatnim miejscem do sprawdzenia w kraju jest słynna Siam Reap dla świątyń Angkor Wat.

Angkor Wat, Kambodża

Vientiane jest stolicą Laosu i najlepszym miejscem do zakończenia podróży przez te trzy fantastyczne kraje. Tutaj powinieneś sprawdzić park Xieng Khuan Buddha z liczbą liczby posągów Buddy i zaangażować się w niektóre aerobki Sunset wzdłuż bulwaru obok Mekongu.

5. Tajlandiai Półwysep Malezji

(12 dni) Rozpocznij swoją podróż przez Tajlandię i Malezję w Chiang Mai, gdzie możesz odkrywać Elephant Nature Park dla uratowanych słoni lub wziąć udział w zajęciach gotowania i zapoznać się ze znaną tajską kuchnią, gdy sam ją łączysz. Następnie przeniesienie się na zgiełk stolicy Bangkoku i Khlong Lat Mayom pływające rynki, aby uzyskać niezapomniane doświadczenie, lub wskocz na łódź wzdłuż rzeki Chao Phraya, aby uzyskać wiele interesujących widoków na lokalne życie. Stąd Phuket to wspaniałe miejsce na plażę, aby rozbić zgiełk Bangkoku, a także szansę na zabawę z tygrysami w Kathu Tygrys Królestwa Kathu.

Stąd udaj się w stronę Malezji i Highlands Cameron, aby sprawdzić plantacje herbaty lub zobaczyć fantastyczne krajobrazy w okolicy. Wreszcie, jest na stolicy Kuala Lumpur, aby sprawdzić słynne wieże Petronas lub sprawdzić pobliskie jaskinie Batu.

6. Tajlandia i Myanmar

(12 dni) Rozpocznij swoją podróż w niechlejny sposób, udając się do tropikalnego raju Phuket i wyruszając na całej podróży na oszałamiającą wyspę Phi Phi. Kolejne miejsce docelowe podejmie znacznie bardziej optymistyczną zmianę podczas wymeldowania się do Bangkoku – tutaj powinieneś zabrać łódź wzdłuż rzeki Chao Phraya w celu uzyskania widoków na świątynie, czarujące budynki, a także drewniane szkice i budynki kolonialne w różnych stanach. Na koniec skieruj się w stronę Chiang Mai i weź udział w zajęciach z gotowania, aby spróbować oszałamiającej kuchni tajskiej, którą sam złożyłeś, lub sprawdź Muzeum Sztuki 3D z perspektywy.

Pierwszym przystankiem do sprawdzenia w Myanmarze jest stolica Yangon i Muzeum Narodowe z licznymi artefaktami z całego kraju. Wreszcie, jest to Mandalay i Regal Mandalay Palace, który składa się z kilku wielkich pawilonów i komnat.

Długoterminowe podróże

7. Indonezja i Timor Leste

(19 dni) Rozpocznij swoją podróż archipelagu w stolicy, Dżakarcie i zanurz się w historii i kulturze Indonezji, z wymeldami do Muzeum Narodowego i Kota Tua lub Old Town of Dokarta. Możesz także być zainteresowany udaniem się do Wieży Obserwatorium Monas, aby uzyskać wspaniały widok na całe miasto. Stąd udaj się w kierunku Yogyakarta i doświadcz znacznie bardziej konwencjonalnego doświadczenia kulturowego, udając się do Muzeum Batiku lub Świątyni Borobudur. Jest wtedy na Surabaya, gdzie można zobaczyć mieszkańców zaangażowanych w ręczne tworzenie papierosów w domu Sampoerna lub wspinać się na szczyt naprawdę niesamowitego Bromo.

BCKFWD
Stąd jest to chmiel na wschód na żywą wyspę Bali, gdzie można łatwo spędzić kilka dni w każdej części wyspy. Rozpocznij swój pobyt na południu wyspy, gdzie możesz zachwycić się tętniące życiem życie nocnym lub wypróbować świetną kuchnię w wielu restauracjach w okolicy. Udaj się do centrum wyspy, aby sprawdzić święty las małp w Ubud lub tarasów ryżowych, a na koniec udaj się na wschód na szczyt Mt Agung i znacznie bardziej wyluzowane życie przybrzeżne.

To kolejna wyspa-hop na wschód w kierunku Flores, aby sprawdzić słynne zwierzę, Komodo Dragon, w Parku Narodowym Komodo. Kiedy jesteś blisko zwierzęcia, upewnij się, że zachowujesz ostrożność!

Wreszcie, zakończ swój czas w Dili, stolicy jednego z najnowszych narodów w Timorze World Wschodniej, i zrelaksuj się na plaży lub angażuj się w nurkowanie.

8. Malezja, Singapur i Brunei

(17 dni) Dobra eksploracja tego regionu rozpoczyna się w Georgetown, a tutaj możesz zebrać widok całego miasta z Fuicular lub szczególnie wspaniałej atrakcji, aby zobaczyć z bliska, jest rezydencja Pinang Peranakan z jego bogatą architekturą. Stąd zapuszcza się do Highlands Cameron i sprawdź plantacje herbaty lub obejrzyj mossy las z Mount Brinchang. Wtedy nadszedł czas, aby odkryć stolicę Malezji, Kuala Lumpur i słynnych wież Petronas lub wypróbowanie pysznego Nasi Lemak, dania narodowego. Ostatnim miejscem do sprawdzenia na półwyspie jest Melaka. Najlepszym sposobem na przyjęcie atrakcji, które otaczają miasto, jest rejs po rzece.

Meriç Dağlı
Kolejnym miejscem do sprawdzenia jest miasto-państwo Singapuru. Istnieje tu wiele miejsc do zbadania, takich jak znacząca kulturowo Chinatown i Sentosa Island, aby uzyskać wiele pełnych zabawy działań. Możesz także odkrywać rynki stałe w poszukiwaniu smacznych potraw w niedrogiej cenie.

Po zwiedzaniu Singapuru czas na wyspę Nadziei raz więcej i sprawdź Bandar Seri Begawan, stolicę Brunei Darussalam. Tutaj będziesz pod wrażeniem bogatej architektury na wystawie w meczetach i zobaczysz rynek sztuki i rękodzieła pod kątem prezentów. Wreszcie, wraca na terytorium malezyjskie, aby zachwycić Kota Kinabalu i mistyczną górę Kinabalu lub oszałamiającą nabrzeże wzdłuż Jesselton Point.

9. Wietnam, Kambodża i Laos

(21 dni) Twoja podróż przez tę część świata rozpoczyna się na północy Wietnamu, w fantastycznym mieście o nazwie Sapa. Tutaj możesz sprawdzić tOszałamia dolinę Muong Hoa lub spędza trochę czasu na wędrowaniu przez dolinę. Jest wtedy na Hanoi, gdzie możesz uzyskać poprawkę kulturową w Muzeum Etnologii lub zobaczyć The Golden Bell Show z różnymi tańcami i występami z całego Wietnamu. Stąd możesz udać się na południe, aby cień i zobaczyć wybitną cewkę cytadeli i jej pawilonów, świątyń i galerii. Nha Trang to kolejne miejsce, które powinieneś odwiedzić, a plaża i Vinpearl rozrywki parku rozrywki kilka wspaniałych miejsc do odwiedzenia. Ostatnim celem w Wietnamie jest znane miasto Ho Chi Minh, z takimi atrakcjami, jak Muzeum Wojenne i rejsy z delta Mekong, abyś mógł się cieszyć.

Pierwszym miejscem, na które warto trafić po przyjeździe do Kambodży, jest Kampot i Park Narodowy Phnom Bokor. Stąd następny cel, który można sprawdzić w Phnom Penh i relaksującym się choeung ek Killing Fields, aby pomóc ci docenić życie, które trochę więcej. W tym momencie jest wtedy Kratie, aby zobaczyć spokojne delfiny rzeki Mekong. Ostatnim miejscem do sprawdzenia w kraju jest słynna Siam Reap dla świątyń Angkor Wat.

Gyorgy Bakos
Vientiane jest stolicą Laosu i najwygodniejszym miejscem do sprawdzenia podczas przybycia z Kambodży. Tutaj powinieneś sprawdzić park Xieng Khuan Buddha z liczbą liczby posągów Buddy i zaangażować się w niektóre aerobki Sunset wzdłuż bulwaru obok Mekongu. Ostatnie miejsce, w którym można sprawdzić swoją epicką podróż w Luang Prabang, aby zobaczyć ceremonię udzielania jałmużny między mnichami a mieszkańcami – naprawdę pokorne doświadczenie.

10. Półwysep Tajlandii i Malezji

(17 dni) Rozpocznij swoją podróż przez Tajlandię i Malezję w Chiang Mai, gdzie możesz odkrywać park natury słoni dla uratowanych słoni lub wziąć udział w zajęciach gotowania i zapoznać się z tajską kuchnią, gdy sam ją łączysz. Stąd przeniesienie do Ayuthaya w celu uzyskania licznych świątyń i budynków w parku historycznym. Następnie przeniesienie się na zgiełk stolicy Bangkoku i Khlong Lat Mayom pływające rynki, aby uzyskać niezapomniane doświadczenie, lub wskocz na łódź wzdłuż rzeki Chao Phraya, aby uzyskać wiele niezapomnianych widoków lokalnego życia. Jest wtedy na tropikalnym raju Koh Samui, gdzie można również sprawdzić świątynię Big Buddha. Phuket jest również wspaniałym miejscem docelowym, a także szansą na zabawę z tygrysami w Kathu Tiger Kingdom.

Malezja czeka, a pierwszym celem jest Georgetown, w którym można sprawdzić Pinang Peranakan Mansion, z jego bogatą architekturą lub zebrać większy widok na cały obszar, łapiąc zakładnik. Stąd idź w kierunku Highlands Cameron, aby sprawdzić plantacje herbaty lub zobaczyć fantastyczne krajobrazy w okolicy. Wreszcie, jest na stolicy Kuala Lumpur, aby sprawdzić słynne wieże Petronas lub sprawdzić pobliskie jaskinie Batu.

11. Tajlandia i Myanmar

(17 dni) Rozpocznij swoją podróż w niechlejny sposób, udając się do tropikalnego raju Phuket i wyruszając na całodniową wycieczkę na niesamowitą wyspę Phi Phi. Stąd przeniesienie do innego fantastycznego miejsca na plażę w Koh Samui lub sprawdź fantastyczną świątynię Big Buddha. Kolejne miejsce docelowe podejmie znacznie bardziej optymistyczną zmianę podczas zameldowania w Bangkoku. Tutaj powinieneś zabrać łódź wzdłuż rzeki Chao Phraya, aby zobaczyć widoki na świątynie, efektowne budynki, a także drewniane szkice i budynki kolonialne w różnych stanach. Przeniesienie do Ayuthaya i szansa na domostwo z różnicą – pomagają w sierocińcu słonia. Na koniec skieruj się w stronę Chiang Mai i weź udział w zajęciach z gotowania, aby spróbować oszałamiającej kuchni tajskiej, którą sam złożyłeś, lub sprawdź Muzeum Sztuki 3D z perspektywy.

Pierwszym przystankiem do sprawdzenia w Myanmarze jest stolica Yangon i Muzeum Narodowe z licznymi artefaktami z całego kraju. Stąd przeniesienie do oszałamiającego jeziora INLE i podróż jeziora jest obowiązkowa, ponieważ sam ogród pływający. Następnie jest Mandalay i Regal Mandalay Palace, który składa się z kilku wielkich pawilonów i komnat. Zakończ swoją podróż tajemniczego Myanmaru w Bagan. Tutaj niektóre atrakcje obowiązkowe obejmują liczne świątynie i górę Popa.

Czy jesteś na Pinterest? Przypnij je!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *