Wioski Dacangzhen: najlepiej podarta sztuczka w południowo-zachodnich Chinach

Prawie każdy podróżnik na malowniczą prowincję Yunnan w południowo-zachodniej Chinach mija z miastem Dali, z gotowymi pocztowymi pagodami, a także uspokajającymi kamiennymi ulicami.

Ale niewielu podróżników, w tym rosnąca liczba Chińczyków, którzy udają się do regionu, rozumie jeszcze bardziej interesującą enklawę leży zaledwie 30 -minutową wycieczkę autobusową na południe od Dali, obok sosny zalesionych wzgórzów w miejscu rozumianym jako dolinę Dacangzhen.

Dacangzhen jest domem dla jednej z najstarszych, a także najbardziej wytrwałej społeczności muzułmańskiej, które niezachwiane zachowały swoje tradycje, a także wiarę w życie w tym rogu pobożnego buddyjskiego Yunnana.

Odkrycie doliny jest interesującym spojrzeniem na to, co dzieje się, gdy Daleki Wschód zaspokaja Bliski Wschód, kulturalna mélange utrzymywana przez mieszkańców, którzy chętnie podzielają swoją historię z kilkoma osobami z zewnątrz, którzy tworzą swoją metodę tutaj.

Mamichang

Jadąc do doliny Dacangzhen z Dali, po raz pierwszy przechodzisz małe miasteczko Mamichang, z uderzającym przypomnieniem, że nie jest to tylko jeden bardziej regularny zakątek Chin.

Na początku skromnej drogi prowadzącej na wzgórzu, wytrącony z miasteczka na wzgórzu, wykuty z niezwykłych kwiatów, które wydawałyby się bardziej w domu w Bagdadzie niż w Pekinie, a także zwieńczona dużym półksiężycowym księżycem. Wiadomość „Mamichang wita cię!” jest napisane w dużych czarnych pociągnięciach pędzla – zarówno w chińskim, jak i arabskim.

Jest to stroma wspinaczka na szczyt wzgórza, jednak oko podróżnika jest ciągle opracowywane w górę przez jeszcze bardziej ręcznie malowane chińsko-arabskie hasła posypane przez surowe białe ściany miasta. Wiadomości są intrygującą, czasem mylącą mieszanką rządowych sloganeń, motywacyjnych aforyzmów, a także cytatów z Koranu, a także proroka Mahometa.

Ukoronowanie wzgórza jest meczetem miasta, intrygująca mieszanka islamskiej wiary, a także chińskiej wrażliwości. Kierowane okapy minaretu skontaktuj się z nami na myśl słynnej smukłej pagody w bliskim dali, podczas gdy składane drewniane drzwi ekranu sali modlitewnej, wielobarwne rzeźby Mekki, Medyny, a także inne święte miejsca w połowie odległego .

Meczet jest wybitnym miejscem dla starszych mieszkańców miasta, rozmawiając, a także plotkowanie po chińsku, jednak witając się z arabskim błogosławieństwem „Salaam Aleikum”.

Spędzaj dużo czasu na tym wyjątkowo wyjątkowym miejscem, jednak nie pamiętaj, że jest o wiele więcej do zobaczenia. Nie powinieneś mieć problemu z oznaczeniem regionalnego odpowiednika tuk-tuk na dole wzgórza, a także możesz przyspieszyć do następnego miejsca docelowego.

Donglianhua

Donglianhua to niezwykle nietypowe miejsce: miasto turystyczne bez turystów.

Rząd regionalny postanowił ustanowić miasto jako atrakcję w 2008 r., Torując drogi, a także instalowanie przydatnych wskazań, a także markerów w języku chińskim, angielskim, a także arabskim, wyjaśniając historię miasta, a także uniemożliwiając zgubę . Jednak poza głównymi chińskimi świętami Donglianhua jest praktycznie miastem duchów, z niewielką garścią mieszkańców, którzy przewyższają jeszcze mniejszą garstkę gości.

Centralpies of the Town to rezydencje braci Ma, którzy przez wieki zdominowały szlaki handlowe, które minęły w dolinie Dacangzhen. Największym i najbardziej skomplikowanym (i tylko taki, który pobiera za wstęp) jest dom Ma Ruji.

Łatwo jest stracić czas na sprawdzanie żywych kamiennych rzeźb, a także malowideł ściennych, które zaczynają się nad pierwotnym wejściem, a także trwają przez cały czas, znajdując nieprzewidziane detale, takie jak dwa fałszywe zegary przekonująco pomalowane po obu stronach głównego dziedzińca. Wspinaj się na chwiejne schody na najwyższe piętro rezydencji, aby zobaczyć widok na stare dachy kafelkowe Donglianhua, a także w górach wznoszące się poza góry.

Warto również sprawdzić rezydencję Ma Ruqing, która pomimo odłożenia jako regionalnego punktu orientacyjnego jest również domem wielu rodzin regionalnych. Choć może być dziwne, że wchodzenie w przestrzeń życiową mieszkańcy są więcej niż gościnni, a także jeśli wejdziesz z uśmiechem, a także kilka słów mandaryńskiego, chętnie popisują się sali przodków, z rodem Wskazania, a także zdjęcia wyjaśniające wzrost rodziny MA, a także burzliwe wygnanie po sukcesie komunistycznym w 1949 r., Rozpraszając klan z Tajwanu, a także Tajlandii.

Pamiętaj również, aby sprawdzić meczet miejski. Bez półksiężyca nad wejściem, a także wyblakły arabskie szyldy ustawiające wejście do PraYer Hall, nie ma nic, co można było odróżnić od chińskiej świątyni, a także niezwykle okazała. Niewielkie, dwupokojowe muzeum pod pierwotnym minaretem podobnym do pagody wyjaśnia historię Donglianhua (tylko po chińsku), a także obejmuje fascynujące zabytkowe artefakty, a także zdjęcia.

Xiaoweigengcun

Jeśli szukasz historycznych korzeni Dacangzhen, udaj się do Xiaoweigengcun. Było to jedno z najwcześniejszych osad w dolinie, forteca dla centralnych żołnierzy orientalnych, które po raz pierwszy przyniosły tutaj islam, jak pokazuje imię miasta, które faktycznie odpowiada „małym kopcu o małym murze”.

Była to również scena krwawego buntu przeciwko chińskim rządom w połowie 1800 roku, co spowodowało całkowite uszkodzenie wioski, a także masakra prawie wszystkich jej mieszkańców, tragedii, którą miejscowi nadal upamiętają każdego roku.

Spokojne miejsce Xiaoweigengcun ożywa pięć razy dziennie, gdy facet z wioski zbiera się na modlitwy w meczecie, prowadzonym przez ich imama, szybko zauważony w długiej białej szaty, a także jasnożółtej turbanie.

Podobnie jak w Donglianhua, łuk wejścia jest zwieńczony wyjątkowo chińskim minaretem, to nieco chwiejne z boku, a także nieco gorsze zużycie. Jednak po drugiej stronie brudnego dziedzińca znajduje się zupełnie inny widok-główna sala modlitewna, opracowana w połowie lat 90. XX wieku w niezwykle współczesnym i niejasnym stylu tureckim, z jasnymi ekologicznymi kopułami cebuli z każdego rogu. Meczet jest w rzeczywistości centrum życia wiejskiego, a domy i sklepy promieniują na zewnątrz w kierunku pola poza nią.

Wąskie, bielone uliczki stanowią wyraźny kontrast z ziemistymi ulicami Donglianhua. Odkryjesz niektóre drzwi otoczone czerwonymi zwojami z arabskimi błogosławieństwami (islamski uchwyt tradycyjny chiński zwyczaj noworoczny), a także inne zamontowane z banerami tkanin pokazujących skomplikowane projekty serpentynowe, a także geometryczne, niejasno wyglądając jak jakiś język ani arabski, ani chiński . Są to taoistyczne talizmany, wskazujące domy należące do mniejszości niemuzułmańskiej Xiaoweigengcun, z postaciami napisanymi w świętym scenariuszu rozszyfrowanym tylko przez taoistycznych kapłanów, którzy go skomponowali.

Yonghecun

Jeśli odwiedzasz weekend, koniecznie zatrzymaj się przy Yonghecun, małym miasteczku Riverside, które w każdej niedzielę organizuje ruchliwy rynek uliczny. Po dniu spędzonym na pustych drogach, a także spokojnych wioskach, tłumy, które gromadzą się na rynku, są mile widzianą niespodzianką. Podobnie jak wydarzenia w meczecie są w dużej mierze sprawą męską, rynek są zdominowane przez kobiety. Muzułmańskie gospodynie domowe w swoich wielokolorowych i cekinowych chustach głowach zapewniają wyraźny kontrast z zaburzeniami, a także szarej stroju mężczyzn.

Pomimo wpływów Bliskiego Wschodu, które przenikają Dacangzhen, jedzenie tutaj jest dokładnie chińskie. Odkryjesz dokładnie te same tradycyjne potrawy oferowane w innych wioskach Yunnan, choć wieprzowiną zastąpioną wołowiną lub baraniną. Jednym z najbardziej widocznych jest Erkuai, szybka przekąska, szybko ubijana przez dostawców przydrożnych, z warzywami, a także mięsem owiniętym w cienkie, prawie półprzezroczyste ciasto ryżowe.

Rynek oferuje również wyjątkowe specjalności Dacangzhen. Gwiazdy serialu to kandyzowane melony, wyglądające prawie fluorescencyjne w błyszczącej pomarańczowej pomarańczowej, a także zielonej. Ze względu na ciekawość trudno jest wytrzymać zakup plastra, jednak ostrzegaj, że smakują jeszcze słodsze niż wyglądają. Odkryjesz również wielu piekarzy sprzedających regionalne wypieki-rzadkość w wioskach niemuzułmańskich. Smaki tutaj są nieco bardziej subtelne, z ciastkami, a także ciastami nadziewanymi orzechami, a także wspaniałymi czerwonymi fasolami.

Jest to idealna lokalizacja do wypełnienia brzucha, a także plecaka, zabierając kilka przekąsek, aby cieszyć się krótką podróżą z powrotem do Dali.

Nie przegap Dacangzhen!

Dacangzhen jest naprawdę nieprzewidzianą niespodzianką, zapewniającą podróż z powrotem do żywińskiej i burzliwej historii regionu, a także spojrzeniem na zupełnie inną metodę życia, która wydaje się światem od prawdy współczesnych Chin. Niezależnie od tego, czy pójdziesz na popołudnie, czy zostaną, czy zostań, aby sprawdzić jeszcze dłużej, wycieczka do muzułmańskich wiosek położona w tej spokojnej dolinie jest odświeżającym i otwierającym oczy objazdem, a także przypomnieniem, że w miejscu takim jak Yunnan, Zawsze jest coś więcej niż satysfakcjonuje oko.

Dotarcie tam i poruszanie się

Dotarcie do Dacangzhen z Dali TaKes tylko szybka wycieczka autobusowa z południowo-zachodniej części autobusowej (西南 西南), na południowym krańcu współczesnego dzielnicy Xiaguan. Autobusy zazwyczaj wychodzą co dziesięć minut, zaczynając od 7:30, a także kończąc około 19:00, a podróż kosztuje 14 RMB (2 USD) w jedną stronę.

Najlepsze-a także całkiem sporo-wybór między miastami w dolinie Dacangzhen jest oznaczenie jednego z tuk-tuków, które odkryjesz dudnienie pustych wiejskich dróg. W zależności od odległości podróż powinna kosztować od 10 do 15 RMB (1,45 USD – 2 USD), jednak może być nieco niższe, jeśli dzielisz obszar z innymi pasażerami.

Gdzie się zatrzymać

Dacangzhen to prosta jednodniowa wycieczka z Dali, jednak jeśli chcesz poświęcić więcej czasu, będziesz mieć kilka możliwości kosztów w nocy. Twoją najlepszą opcją najprawdopodobniej będzie hotel Jiahua (嘉华 嘉华) na Cangxi Lu (+08 726381793) lub hotel gui qu lai (归去 来 酒店) zaledwie kilka metrów w górę tej samej ulicy (+08 726382699) .

Lubię to? Przypiąć! ?

Oświadczenie: Kozy w drodze jest partnerem Amazon, a także podmiot stowarzyszony dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupujesz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *