6 powodów, dla których kobiety powinny podróżować do Azji Południowo -Wschodniej

Zaktualizowano: 02/03/2020 | 3 lutego 2020

To jest gościnny blog Laury, jednej z naszych rezydentów ekspertów w podróży solo. Pamiętaj, aby sprawdzić naszą kompleksową sekcję na temat podróży solo, aby uzyskać jeszcze więcej praktycznych porad!

Planowanie podróży solo jako dama może być zastraszająca. Czasami nie zawsze jest to z wyboru; W końcu nie jest łatwo przekonać kogoś, by zeskakował z tobą, a także zabrałby dłuższe wakacje.

Jednak podróże solo mogą być ekscytujące, wnikliwe, a także wyjątkowo satysfakcjonujące. Jak powiedział Matt, Travel jest doskonałym narzędziem do osobistego rozwoju – a także szczególnie w podróży solo!

Kiedy dotyczy to odkrycia doskonałego miejsca docelowego podczas pierwszej podróży solo, nie mogę uwierzyć w znacznie lepszą lokalizację niż Azja Południowo -Wschodnia.

Azja Południowo -Wschodnia jest łatwa w nawigacji z budżetem, jest wielu innych podróżników do spotkania, a także jest raczej bezpieczna. Nadal nie jesteś przekonany? Oto X Powody, dla których każda kobieta powinna myśleć o Azji Południowo -Wschodniej na kolejną podróż solo!

6 powodów, dla których kobiety powinny podróżować do Azji Południowo -Wschodniej

1. Jest przyjazny dla budżetu

Jednym z upadków związanych z podróżami solo jest to, że ma tendencję do bycia droższym. Na przykład nie masz kogoś, kto mógłby podzielić się miejscem hotelowym lub podzielić jazdę taksówką. Jednak w porównaniu ze światem zachodnim Azja Południowo -Wschodnia jest tania!

W zależności od stylu podróży powinieneś być w stanie online za 20-30 USD dziennie. W mój najtańszy dzień w Azji Południowo -Wschodniej wydałem zaledwie 7 USD na zakwaterowanie, a także jedzenie w Laosie.

Co najlepsze, dzięki gospodarce dzielenia się, jeśli planujesz spędzać czas na mieście przez co najmniej miesiąc, możesz wynająć mieszkanie w bardzo niskiej cenie.

2. Łatwo się poruszać

Możesz przenieść transport publiczny do całkiem sporo miejsca docelowego. Jest to nie tylko powszechnie dostępne, ale myślę o tym również stosunkowo wygodne. Wiele autobusów jest klimatyzowanych, a także jeśli bierzesz autobus z dnia na dzień, są dostępne autobusy. Podróżowanie po Azji Południowo -Wschodniej można wykonać zarówno szybko, jak i przystępne.

Pamiętam, że moja pierwsza wycieczka autobusowa w Azji Południowo -Wschodniej pochodziła od Siem Reap w Kambodży do Battambang w Kambodży. Dostałem bilet w firmę turystyczną za rogiem od hotelu, a także powiedzieli: „Business Business odbędzie cię w hotelu 30 minut przed wyjazdem”.

Byłem zaskoczony, a także pomyślałem: „Co? Masz na myśli, że nie muszę przechowywać taksówki ani mieć torby na dworzec autobusowy? Nie muszę się martwić o zgubę, a także odkryć odpowiedni autobus? To jest świetne!”

Przez większość czasu możesz zarezerwować autobus, który odbędzie się w hotelu. Jeśli nie, konfigurowanie transportu jest wyjątkowo łatwe. Twój hostel lub zakwaterowanie może ci w tym pomóc, zwykle, zamawiając taksówkę lub tuk-tuk z wyprzedzeniem.

Planujesz wycieczkę do Azji Południowo -Wschodniej?

Uzyskaj wszystkie moje najlepsze pomysły na podróże w Azji Południowo -Wschodniej Oprócz bezpłatnego zestawu narzędzi do planowania, który obejmuje przestrzeganie przewodników wysłanych do skrzynki odbiorczej:

61 Wspólne wskazówki dotyczące podróży

Moje preferowane firmy do użycia

17 kroków do planowania podróży

Moja sugerowana lista pakowania

Dokładnie jak uzyskać bezpłatny przewodnik po lotach

Wyślij mi moje wskazówki!

3. Podróżni obfitują

O ile naprawdę nie podejmiesz wysiłku, aby zejść z ubitej ścieżki lub zapuść się do miasta, które jest niespotykane, zobaczysz turystów wszędzie. Myślę o tym, że jest to gwarantowane plus po raz pierwszy solo. Nie powinieneś mieć żadnego problemu satysfakcjonującego innych podróżników w pensjonatach ani w całym mieście.

Nie tylko miło jest poznać dobrych przyjaciół (w końcu kto chce cały czas rozmawiać ze ścianą z cegły?), Jednak również prawdopodobnie odkryjesz innych podróżników, aby dołączyć do ciebie, aby pójść na zwiedzanie lub zdobyć obiad lub obiad lub a Pij wieczorem.

Uważam, że godne uwagi jest wskazanie stereotypu podróżników, które możesz zaspokoić w Azji Południowo -Wschodniej. Wszędzie, do którego podróżowałem, odkrywam inny rodzaj turystów. Odkrywam, że podróżnicy z Azji Południowo -Wschodniej są bardziej społeczni, a także mają bardziej postawę „podróżując, ciężko świętowanie”. Rzadko odkryjesz gościa w hostelu siedzącym lub zwiedzającym solo.

Tak, wielu podróżników jeździ samotnie do Azji Południowo -Wschodniej, jednak chcą, a także szybko satysfakcjonują innych. Musisz tylko upewnić się, że się tam postawiłeś.

4. To bezpieczne

Chociaż istnieje przestępstwo-ponieważ na świecie jest wszędzie-czuję się wyjątkowo wolny od ryzyka, kiedy jestem w Azji Południowo-Wschodniej. Podejmuję powszechne środki ostrożności, jednak nie boję się chodzić sam ani transportu publicznego. Wychodzę wieczorami i nie waham sięTeract z mieszkańcami.

Jako podróżnik, bezpieczeństwo jest kluczowe, a także czuję się tak samo wolne od ryzyka, jak w domu. Jeśli napotkasz jakikolwiek rodzaj kradzieży, zaryzykuję stwierdzenie, że jest to często powszechnie przez kolegę z pensjonatu.

Dopóki nie wędrujesz o 3 nad ranem w obskurnym obszarze Phuket, wszystko będzie dobrze. Tak, są oszustwa podróży, o których należy być świadome. Jeśli jednak podejmiesz normalne, zdrowe środki ostrożności, nie powinieneś mieć nic do niepokojącego.

5. Istnieją przyjaźni mieszkańcy i wyjątkowe kultury

Jeśli chcesz naprawdę zanurzyć się w zupełnie innej lokalizacji, Azja Południowo -Wschodnia nie zawiedzie. Przypadkowe jedzenie uliczne, a także kilku najbardziej przyjaznych mieszkańców na świecie, najprawdopodobniej są moimi preferowanymi rzeczami w tej części świata. Nie ma znaczenia, czy skontaktujesz się z regionalnym, który zna zerowy angielski (podobnie jak podczas 10-godzinnej jazdy pociągiem); Na ogół nadal będą chcieli z tobą wchodzić w interakcje.

Kiedy byłem w wiosce w Laosie, powiedziałem właścicielowi restauracji, że chcę wziąć udział w ceremonii jałmużny dla mnichów. Zaprosiła mnie do swojego domu o 5:30 następnego ranka, zrobiła mi ryż, aby dostarczyć mnichom, a także pokazała mi odpowiednią etykietę tej buddyjskiej ceremonii. Wielu mieszkańców w Azji Południowo -Wschodniej traktowało mnie jak członek rodziny.

Nie będziesz musiał tutaj trudno próbować, jeśli Twoim celem jest zanurzenie się w kulturze, a także jeśli zapytasz regionalnego o ceremonię lub wydarzenie, prawdopodobnie zostaniesz zaproszony do wzięcia udziału (nawet na weselach ).

6. Jest coś dla każdego

Niezależnie od tego, czy starasz się znaleźć wycofanie się na plaży, gorączkowe miasta pełne pysznego jedzenia ulicznego, światowej klasy możliwościom nurkowania, całonocnych imprezach lub bogatej historii, będziesz mógł odkryć to w Azji Południowo-Wschodniej-powszechnie w środku Dokładnie ten sam kraj!

Od sensacyjnych ruin Angkor Wat w Kambodży, po epickie obchody księżyca w pełni w Tajlandii, po zdrowie i dobre samopoczucie, a także mekkę wellness na Bali, Azja Południowo -Wschodniej ma coś dla apetytu każdej solo podróżnika. To tylko kwestia decyzji o tym, co chcesz zobaczyć najpierw!

***
Jeśli rozważasz solową wycieczkę po raz pierwszy, Azja Południowo -Wschodnia jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie. Jako backpacker podoba mi się, że czuję się tutaj bez ryzyka, może zdobyć budżet, a także zadowolić innych ludzi. Jest to doskonała kombinacja, kiedy mogę osiągnąć wszystkie te rzeczy, oprócz znalezienia niesamowitych kultur.
Laura Walker prowadziła stronę internetową podróżną, wędrującą podeszwą. Jest zapaloną podróżną, byłym blogerem, a także przedsiębiorcą.

Zarezerwuj podróż do Azji Południowo -Wschodniej: pomysły logistyczne, a także sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Użyj Skyscanner lub Momondo, aby odkryć niedrogi lot. Są to moje dwa preferowane wyszukiwarki, ponieważ przeszukują strony internetowe, a także linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze rozumiesz, że nie ma żadnego kamienia. Zacznij od Skyscanner Najpierw, ponieważ mają największy zasięg!

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld, ponieważ mają one największe zapasy, a także najlepsze oferty. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, skorzystaj z Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów, a także niedrogich hoteli.

Nie pamiętaj o ubezpieczeniu podróży
Ochrona ubezpieczeniowa podróżna ochroni cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą, a także odwołaniem. To kompleksowe bezpieczeństwo w sytuacji, wszystko idzie nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moje preferowane firmy, które oferują najlepszą obsługę, a także wartość, to:

Skrzydło bezpieczeństwa (dla wszystkich poniżej 70)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie repatriacji)

Szukasz najlepszych firm do zaoszczędzenia pieniędzy?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do korzystania podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam, aby zaoszczędzić pieniądze, gdy jestem w drodze. Zaoszczędzą Ci pieniądze podczas podróży.

Chcesz więcej informacji na temat Azji Południowo -Wschodniej?
Pamiętaj, aby zobaczyć nasz solidny przewodnik do miejsca docelowego w Azji Południowo -Wschodniej, aby uzyskać jeszcze więcej wskazówek dotyczących planowania!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *